Değerler...

  • Dolar 5.6821
  • Euro 6.5126
  • GR ALTIN 223.59
  • ÇEYREK 364.62

AK Parti'den 24 Haziran'a özel web sitesi

AK Parti tarafından 24 Haziran'da yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için "akadayadaylari.com" adresli web sitesi kuruldu. Sitede, seçimde kullanılacak broşür, materyal ve görsellerin yanı sıra "Hep birlikte yeni hedeflere", "Her şey Türkiye için" sloganları paylaşıldı. Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Erdoğan, "Sürecin başarıyla tamamlanması ve en iyi sonucun alınabilmesi için aday adaylarımızın uyması gereken bazı kuralların başında AK Parti Kurumsal Kimliği'nin muhafaza edilmesi gelmektedir" dedi

AK Parti'den 24 Haziran'a özel web sitesi
  • 27 Nisan 2018, Cuma 16:25

AK Parti'nin, 24 Haziran'da yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kurduğu "akadayadaylari.com" isimli web sitesinde, parti teşkilatının bu süreçte kullanacağı broşür, materyal ve görsellere yer verildi.

KURUMSAL KİMLİK UYARISI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sitede yer alan mesajında, teşkilat mensuplarına, seçim sürecinde partinin kurumsal kimliğine uymaları çağrısında bulundu.

Türkiye'nin, 24 Haziran'da genel seçimlere gideceğini ve gelecek dönemde milleti temsil edecek milletvekillerini seçeceğini belirten Erdoğan, partinin, devlet ve millete en iyi şekilde hizmet edecek adayların belirlenmesi için aday belirleme sürecini başlattığını belirtti.

EN İYİ SONUCUN ALINABİLMESİ İÇİN...

Sürecin başarıyla tamamlanması ve en iyi sonucun alınabilmesi için aday adaylarının uyması gereken bazı kurallar bulunduğuna dikkati çeken Erdoğan, bu kuralların başında, AK Parti Kurumsal Kimliği'nin muhafaza edilmesinin geldiğini vurguladı.

Erdoğan, "AK Parti Kurumsal Kimliği'ne, parti programına, parti tüzüğüne ve Siyasal Partiler Kanunu'na aykırı davranışlar karşısında, partimiz taviz vermeyecek ve sorumluluk kabul etmeyecektir." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalar

AK Parti Milletvekili Aday Adayları Seçim Kılavuzu'nun, bu amaç doğrultusunda hazırlandığına dikkati çeken Erdoğan, kılavuzda siyasi partilerde aday adaylığı, AK Parti Tüzüğü, milletvekili seçimlerinde adaylık işlemleri, aday adaylarının çalışmalarında dikkat edeceği hususlar ve partinin kurumsal sembolleri ile bu sembollerin kullanım biçimlerine yer verildiğini bildirdi.

 Son dakika: Erdoğan'ın miting maratonu İzmir'den başlayacak
ADAY ADAYLARININ KURUMSAL KİMLİĞİ

"İletişim Stratejisi", "Kurum Kimliği", "Dijital Kurumsal Kimlik" başlıklarından oluşan internet sitesinde, aday adaylarının sosyal medyada kullanacağı materyaller de yer aldı.

Seçime gidilen süreçte broşür, materyal ve görsellerin gözler önüne serildiği sitede, ayrıca aday adaylarının kullanacağı "Hep birlikte yeni hedeflere", "Her şey Türkiye için" sloganları paylaşıldı.

AK Parti tarafından hazırlanan 40 sayfalık, "24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Aday Adaylığı Süreci İçin Seçim Kılavuzu" da sitede yer aldı.

 Erdoğan'ın adaylığı için dilekçe imzaya açıldı
İLETİŞİM STRATEJİSİ

Sitenin "İletişim Stratejisi" bölümünde, seçim sürecinde uyulması gereken kurallar 14 başlık altında sıralandı.

Sitede, aday adaylarının seçim kılavuzuna riayet etmesi gerektiği, aday adaylığı süresince kullanılacak slogan ve metinlerden oluşan materyallerin çerçevesinin bu kılavuzda yer aldığı belirtildi.

Kampanya süresince kullanılacak bütün dokümanların, renk uyumu, yazı karakteri ve ebat açısından birbiriyle uyumlu olması, özellikle bu dokümanların tasarımında ve basımında AK Parti Kurumsal Kimlik Kılavuzu'nun esas alınarak takip edilmesi gerektiği kaydedildi. Farklı renk ve yazı karakterlerinden oluşan dokümanların basılmaması ve dağıtılmaması gerektiği uyarısında bulunuldu.

Kullanılacak materyallerin estetik düzey ve algılanabilirliğinin yüksek olmasının, aday adaylarının imajına olumlu katkı sağlayacağı gibi hedef kitlenin de partiyi "düzenli, disiplinli" bir parti olarak algılamasını mümkün kılacağına dikkat çekildi.

AK Parti'de milletvekilliği aday adaylığı süreci başladı
Aday adaylarının seçim sürecinde üzerinde durması gereken en önemli konulardan birinin, güler yüzlü olmaları ve tartışmaya girmemeleri olduğuna işaret edilen sitede, bu konuda dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Başkalarının saygı duyduğu, değer verdiği düşünceleri, inanışları olduğunun göz önünde tutulması, ters düşünceler karşısında esnek ve hoşgörülü davranılması, itici hareketlerden uzak durulması, karşı tarafa karşı tahammüllü olunması çağrısında bulunuldu, "ben biliyorum" havası uyandırılmaması, aşırılığa kaçmadan ölçülü davranılması gerektiği dile getirildi.

Aday adaylarının temsil ettikleri kimliğin bilincinde olmaları, ne istediklerini bilmeleri, nasıl yapacakları konusunda gerekli bilgi ve becerilere sahip olmaları, hedef kitleye içten ve samimi davranmaları uyarıları sıralandı.

Sitede, asık surat ya da öfkeli ifadeyle karşı karşıya gelindiğinde tepkinin, yaklaşmak yerine kaçınmak olması gerektiği, adayların umut kaynağı olabilmesinin yolunun, "doğal gülümserlik taşıması" olduğu vurgulandı.

İnsanlarla fiziksel temasa önem verilmesi, tokalaşma, sarılma, göz teması kurmanın önemli olduğu vurgusu yapıldı.

Bilgiçlik taslamak, öğretmeye çalışmak yerine anlamaya, paylaşmaya yönelik bir dil kullanılması, gerçekleşmesi imkansız vaatlerden uzak durulması, temiz, bakımlı, yerine ve gereğine göre giyinilmesi gerektiği anlatıldı.

Adayların yaptıkları konuşmalarda, katıldıkları konuşma ve sohbetlerde, bulundukları bölgenin görgü kurallarına uygun davranması, samimi bir tavır ve imaj oluşturmak için bulundukları bölgenin geleneklerine uygun davranış ve hareketler sergilemesi gerektiği kaydedildi.

 

'de milletvekilliği aday adaylığı süreci başladı

'de milletvekilliği aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte, ilk milletvekili aday adayları parti genel merkezine gelerek başvuruda bulundu. Başvuruların 29 Nisan'da sona ereceği belirtildi.

'de milletvekilliği aday adaylığı süreci başladı. Konuyla ilgili adaylık başvurularının kabul edildiği salonda basın açıklaması yapan AK Parti  İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, bu seçimde ilklerin yaşanacağını,  ve milletvekilliği seçiminin birlikte yapılacağını hatırlatarak, şunları söyledi:

"Seçimlere 2 aydan az bir zaman kalmış oldu. Bütün teşkilatlarımız, dün MKYK'mızın aldığı karar gereğince 81 ilimizde aday adaylığı sürecimiz başlamış oldu. Bütün illerimizde Seçim Koordinasyon Merkezleri kuruldu. AK Parti kurumsal bir parti. Hiç seçim olmayacakmış gibi, dingin, sakin kararlı ama yarın seçim olacakmış gibi de heyecanlı ve hazırlıklı olan bir partidir. Bu sandık temsilcimizden genel başkanımıza kadar böyledir. Bir kısımları hâlâ çatıda, bacada, tabanda, tavanda gezerken bizim cumhurbaşkanlığı adayımız netleşti. 'Bu ilklerin sistemi' dedik. İlk defa partiler arasında ittifak yapılıyor. Daha öncede kıyıda, köşede, merdiven altında yapılan gizli kapaklı ittifaklar, bu kanun değişikliği ile resmi hale, şeffaf hale geldi. Bu konuda gerçekten halkımızın büyük bir teveccühü var. Başvurular başladı. Yine ilklerin seçimi dedik. İlk defa 18 yaşındaki gençlerimiz, burada aday adayı olabilecekler. Yine ilk defa yatağa bağımlı olanlar, sandığa gitmeyecek; sandık onun ayağına gelecek."

"BİRİ SÜRÜLÜYOR BİRİ ÇEKİLİYOR"

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sorgun, 'ün cumhurbaşkanı adayı olacağı iddialarına ilişkin yöneltilen soru üzerine şunları söyledi:

"Bu soru önemli ama bu sorunun muhatabı ben değilim. Sorunun muhatabı ben değilim, Sayın Gül'dür. Ama baktığımızda iş, eğer deyim yerindeyse ya düşmüş gibi, her gün biri sürülüyor biri çekiliyor. Biri çıkıyor, biri iniyor. Bu konuda kim kimin karşısında, kim kimin yanında belli değil. Her gün her saat 'da, 'da borsa iniş çıkış yapıyor."

"ERKEK ADAYLARDAN 6, KADIN ADAYLARDAN 3 BİN LİRA"

Milletvekili adaylık başvurusunun doğrudan genel merkezdeki ilgili birime veya il başkanlıklarına başvuru formu ve eklerini teslim etmek suretiyle bizzat yapılacağı belirtilirken erkek milletvekili aday adaylarından 6 bin lira, kadın ve 18-25 yaş arası aday adaylarından 3 bin lira ve engelli aday adaylarından ise engellilik halini belgelemeleri şartıyla bin lira alınacağı öğrenildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık