Değerler...

  • Dolar 4.7915
  • Euro 5.6134
  • GR ALTIN 189.95
  • ÇEYREK 310.67

ATAY USLU DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI..

KADIN GÜVENCEMİZDİR Şair der ki, “Kadınlar bilirim ülkeme ait Yaslandın mı çınar gibi, sardın mı umut gibi!”

ATAY USLU DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI..
  • 07 Mart 2017, Salı 17:54
 Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Dünya Kadınlar Gününü yayınladığı mesaj ile kutladı. Atay Uslu mesajında şunları ifade etti: "Hiçbir sosyal proje  kadınların katkısı olmadan hayata geçemez, hiçbir kültür kadınlar olmadan yaşatılamaz. Hiçbir medeniyet ve hareket  kadını ihmal ederek ya da dışlayarak inşa edilemez. 

Kadınlarımızla beraber yapılan tüm yürüyüşlere daha bir derinlik, nezaket, merhamet, zarafet ve düzen gelmiştir. Evet şimdi Büyük ve Güçlü Türkiye'yi   Kadın-Erkek hep birlikte  inşaa ediyoruz. Dünya Kadınlar Gününü tüm kalbimle kutluyorum." Antalya Milletvekili Atay Uslu'nun Kadınlar Günü Mesajı: KADIN GÜVENCEMİZDİR

 

Şair der ki, 

“Kadınlar bilirim ülkeme ait

Yaslandın mı çınar gibi,  

sardın mı umut gibi!”Evet Kadın bizim  güvencemiz, iffetimiz, öznemiz,  aynı zamanda ve en önemlisi annemizdir. Hiçbir sosyal proje  kadınların katkısı olmadan hayata geçemez, hiçbir kültür kadınlar olmadan yaşatılamaz. Hiçbir medeniyet ve hareket  kadını ihmal ederek ya da dışlayarak inşa edilemez. Nitekim bizim medeniyetimizde Hz. Haticeler, Hz. Aişeler, Hz Fatımalar’ın emekleri büyüktür. 

 

Nitekim bu toprakları vatan kılarken, mesele Vatan savunulması olduğunda Nene Hatunun kahramanlığı, Halide Edip’in gür sesi  aziz yiğitlerin en büyük cesaret kaynağı olmuştur.Kadınlarımızın fedakarlıkları, onların gayretleri olmasaydı bu topraklarda özgürlüğü yaşayamazdık.  Hepsini saygıyla, hürmetle, rahmetle anıyoruz.Bugün ve yarın hem medeniyet dizayn ederken hem de çözüm üretirken kadın empatisine, merhametine ihtiyacımız var. Kadınlarımızla beraber yapılan tüm yürüyüşlere daha bir derinlik, nezaket, merhamet, zarafet ve düzen gelmiştir. 

 

İnşallah güzel geleceği, iyi geleceği  kadın-erkek hep birlikte inşâ edeceği, sevinçlerimizi, gururlarımızı birlikte paylaşacak, beraber yol alacağız. Evet Kadın  Annemdir.. 
Şairin, “

Yine arıyorum dostluk dolu o yüzün
Hep ben muhtaçtım sana yine muhtacım...
Aşkımı, sevgimi gösteremedim bir gün
Saçlarım ağarsa da hep sana muhtacım...” 
dediği Annelerin   ellerinden öpüyorum. 

 atay-uslu-kadınlar-gunu-1.jpg

Tüm Dünya Kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tüm kalbimle kutluyorum.                        

 

Atay USLU

Antalya Milletvekili 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık