Değerler...

  • Dolar 4.8466
  • Euro 5.6803
  • GR ALTIN 193.35
  • ÇEYREK 315.94

Başbakanımız Yıldırım'dan 14 milyon 700 bin gence "referandum" mektubu

Başbakan Yıldırım AK Parti Gençlik Kolları aracılığıyla iletilmesi için 14 milyon 700 bin gencin ismine özel "halk oylaması" mektubu kaleme aldı. Yıldırım, Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Yukarıköy köyünde yaşayan Güner Köse isimli gence ise mektubunu kendisi teslim etti.

Başbakanımız Yıldırım'dan 14 milyon 700 bin gence
  • 19 Mart 2017, Pazar 15:43
 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 14  milyon 700 bin gence elden teslim edilmek üzere 16 Nisan halk oylamasının  anlatıldığı bir mektup kaleme aldı. Yıldırım mektupta, seçilme yaşının 18'e  indirilmesiyle gençlerin artık ülke sorunlarına seyirci kalmayacağını, bizzat  sorumluluk üstleneceğini bildirdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, oy kullanacak AK  Parti Gençlik Kolları üyelerine hitaben yazdığı mektubun ardından bu kez Türkiye  genelindeki 14 milyon 700 bin gence yönelik anayasa değişikliğinin amacının ve  cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin getireceği yeniliklerin detaylı bir şekilde  anlatıldığı bir mektup kaleme aldı.

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri tarafından kapı kapı dolaştırılarak  Türkiye genelinde elden teslim edilmeye başlanan "isme özel" mektuplardan birini  de Başbakan Yıldırım bizzat sahibine verdi.

Yıldırım, Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü ve 1915 Çanakkale  Köprüsünün temel atma töreni için gittiği Çanakkale’de Ayvacık'ın Yukarıköy  köyünde yaşayan Güner Köse isimli gence mektubunu, kendi elleriyle teslim etti.

AK Parti Gençlik Kollarının kapı kapı dolaşarak Türkiye genelindeki  sahiplerine elden teslim ettiği mektupta Yıldırım, Türkiye'yi siyasi, ekonomik ve  sosyal alanlarda yüksek hedeflere ulaştıracak, ülkenin gücüne güç katacak yeni  bir sürecin başında olduğunu belirtti.

"Anayasa değişiklik teklifi 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk  oylamasında sizin oylarınıza sunulacak" ifadelerini kullanan Yıldırım mektupta,  şu görüşlere yer verdi:

"Bu değişikliğin amacı kısaca şu şekilde özetlenebilir;  cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi ile hükümeti ve Cumhurbaşkanını doğrudan siz  seçeceksiniz. Böylece 'Hükümet kuruldu mu, kurulmadı mı?' gibi endişeye mahal  verecek bir durum olmayacak.  Seçilen Cumhurbaşkanı, kuracağı hükümet ile beş yıl  kesintisiz ülkeyi yönetecek.  Nihayetinde hizmetlerin ve seçim vaatlerinin  gecikmesi söz konusu olmayacak.

Bu sistem güçlü iktidar, sürekli istikrar ve güveni de beraberinde  getirecek. Önce seçilme yaşını 30’dan 25’e düşürmüştük şimdi de 18’e indiriyoruz.  Çünkü doğru ve adil olan budur. Böylece 7 milyon genç kardeşimize siyasette aktif  olarak yer alma imkanı doğuyor. Artık gençler ülke sorunlarına seyirci  kalmayacak, bizzat sorumluluk üstlenecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan’ın da dediği gibi gençler olarak sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bunun  bilincindeyiz. Size güveniyoruz. Çünkü siz 15 Temmuz hain darbe girişiminde  ülkemize, bayrağımıza sahip çıkmak için meydanlarda en öndeydiniz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler  seviyesine ulaşma hedefine, bu değişikliğe 16 Nisan'da diyeceğiniz 'EVET' ile  yeni bir heyecanla ve daha büyük sorumluluklarla sahip çıkmanızı istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yapılacak halk oylamasının Türkiye’nin  aydınlık yarınlarına vesile olmasını diliyor, sana ve ailene sevgilerimi  sunuyorum."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık