Değerler...

  • Dolar 5.7896
  • Euro 6.6511
  • GR ALTIN 229.75
  • ÇEYREK 373.96

Kutlu yürüyüş reisine kavuştu

Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni getiren Anayasa reformunun ardından büyük değişimin ilk adımı atıldı. Erdoğan tarihi günde “Bu kutlu yürüyüşü daha güçlü ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Yükümüz de arttı gücümüz de” mesajı verdi.

Kutlu yürüyüş reisine kavuştu
  • 03 Mayıs 2017, Çarşamba 13:10

Türkiye’de yeni dönemin ilk adımı dün atıldı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti üyesi oldu. Üyelik dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi’nde tören düzenlendi. Törende yaptığı konuşmada yeni dönemi ilişkin mesajlar veren Erdoğan, şunları söyledi…

ZORUNLU AYRILIK: 27 Ağustos 2014 tarihinde anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum. Tam 979 gün sonra bu hasret hamdolsun sona eriyor. Bugün burada bir kez daha ‘selamünaleyküm’ diyerek, heyetinizin içine tekrar dahil oluyorum.

GÖNÜLE DUVAR ÖRÜLEMEZ: Bu ayrılık, aslında sadece bir resmi ayrılıktı. Gönlümüz hep beraber oldu, hep beraberdi. Gönüllere sınır çizmek, gönüllere duvar örmek mümkün değildir.   

ASIRLAR GİBİ GELDİ:  Bize asırlar gibi gelse de tarihi süreklilik içinde denizde damla misali olan 979 günlük ayrılığımızın sona eriyor olması, beni asıl bu bakımdan heyecanlandırıyor. Bu kutlu yürüyüşü inşallah önümüzdeki dönemde hep birlikte daha güçlü şekilde sürdüreceğiz.  

 80 MİLYON 1. SINIF: Bu ülkede kesinlikle  ikinci sınıf vatandaş yoktur, 80 milyonun tamamı birinci sınıf vatandaştır.  

AK PARTİ TARZI SİYASET: Türkiye’nin sosyal bilimler literatürüne “AK Parti tarzı siyaseti” diye bir kavramı kazandırdık.  

BEŞTEPE ELEŞTİRİSİ: ‘Gelmem’ diyen kim varsa sonunda Beştepe’nin yolunu öğrendi.

TEK MİLLET: Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet… Bu dört temel ilke çok önemlidir. Biliyorum, 16 Nisan için Türkiye’nin dört bir yanında çok gayret sarf ettiniz. 81 vilayette bu çalışmayı şimdi bizim ‘tek millet’ anlayışıyla taçlandırmamız lazım. 

REHAVET UYARISI: Rehavete kapılmaya, milletin rotasından çıkmaya hakkımız yok. Aksi takdirde şehitlerimize mahçup oluruz. Bu fakir mahçup olmak istemiyor. Öyleyse daha çok çalışacağız. Bizi tanımamış olana kendimizi tanıtacağız. Durmayacağız, çat kapı yapacağız. Parası pulu olanlara gidelim de diğerlerini kenarda bırakalım yok. Biz öbürlerine gidelim. Bizimle yürüyenler onlar. Bizi yanlış bilene doğrusunu anlatalım.

AHİRET KARDEŞLİĞİ: Bizim sizlerle olan yol arkadaşlığımız, gönüldaşlığımız öyle pamuk ipliğine bağlı değildir. Muhabbetimiz rüzgara göre yön değiştirmez. Bizim kardeşliğimiz ahiret kardeşliğidir. Bizim dava arkadaşlığımız ervah-ı ezelde, levh-i kalemde yazılmıştır. Ama dava adamlığı da kolay değildir. Bugüne kadar bu davaya, bu partiye sırtını dönüp de iflah olan kimse görmedim.

21 MAYIS MESAJI: Bundan sonraki çalışmalarda saflar daha da sıklaştırılarak yola devam edilecek. 21 Mayıs’taki olağanüstü kongreden AK Parti güçlenerek çıkacak. 2019’a kadar ki süre çok iyi değerlendirilmeli.

YENİLEN PEHLİVAN BENZETMESİ

O PAÇAVRALAR: Türk bayrağına alternatif bir bayrak yoktur. Biz o paçavralara, o niyetle bakanlara da kusura bakmasınlar o niyetle bakmayız. PYD, YPG, onların kuzey Suriye’deki heveslerini biz kursağında bırakacağız.  

CHP’YE AİHM TEPKİSİ: (CHP’nin halk oylaması sonuçlarına ilişkin AİHM’e başvurma kararı) YSK nihai karar mercidir ama YSK’ya  gidiyorsun, nihai kararını veriyor, sen onunla tatmin olmuyorsun, ‘Anayasa Mahkemesi’ diyorsun. O arada Anayasa Mahkemesi bir açıklama yapıyor, oradan da umudunu kesiyorsun. Şimdi de AİHM’e gidiyorsun. AİHM’in böyle bir görevi yok. Bu ülkenin seçimle ilgili iç işlerine karışma yetkisi yok. Yenilen pehlivan yenilgiye doymuyor. 

ERDOĞAN ŞARKISI ÇALINDI

- AK Parti Genel Merkezi’nin eksi 2. katında gerçekleşen törene eşi Emine Erdoğan ile birlikte gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Genel Merkez önünde, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Başbakan Yıldırım ve MYK üyeleri karşıladı. 

- Yıldırım, Erdoğan’ı, kısa süre 8. Kattaki Genel Başkanlık makamında misafir ettikten sonra salona birlikte girdiler.  Cumhurbaşkanı’nın salona girişi sırasında Dombra müziğinin Erdoğan’a uyarlanmış versiyonu çalındı, bir taraftan da ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atıldı.

- Salon önündeki partililerle tokalaşarak salona girmeye çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, eşi Emine Erdoğan’ın elinden tuttuğu gözlendi.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, protokolde kendisine ayrılan 14 numaralı koltukta, Başbakan Yıldırım ise hemen yanındaki 13 numaralı koltukta yer aldı. Salondaki koltuklara katılımcıların isimleri yazılırken, yalnızca Erdoğan, Yıldırım ve eşlerinin oturduğu yerdeki koltuklara isim yazılmadı.      

- Partiye açılan yollar trafiğe kapatıldı. Polis köpekleri binada bomba araması yaptı. Salona girecek vekil, kurucu ve MKYK üyelerine ve basına özel kartlar dağıtıldı. Bu kartı olmayanlar salona alınmadı. 

-Salonda milletvekilleri, parti kurucuları, MKYK ve MYK üyeleri ile bakanların yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı danışmanları da yer aldı.

- Erdoğan, yerini aldıktan sonra Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş kürsüye çıkarak, Erdoğan’ın AK Parti’ye yeniden üyeliğini sağlayan “üyelik ihya beyannamesi”nin, Erdoğan tarafından imzalandığını duyurdu.  

- İlk olarak kürsüye Başbakan çıktı. Cumhurbaşkanı’nı, “Yol arkadaşlarım teşkilat grubum adına hoş geldiniz. Şeref verdiniz diyorum” diyerek kürsüden selamlayan Yıldırım, “Millet partisini, lideriyle buluşturmuştur. Hayırlı olsun mübarek olsun” dedi.

- Başbakan, “979 günlük hasret vuslata dönüştü” diyerek tekrar “hoş geldiniz” derken, referandum sürecindeki katkılarından dolayı hem Erdoğan’a, hem de fedakarlığından dolayı eşi Emine Erdoğan ve kendi eşi Semiha Yıldırım’a teşekkür etti.

- Erdoğan’ı, kürsüye Yıldırım çağırdı. “Erdoğan” şarkısı eşliğinde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı, önce Başbakan Yıldırım ile kucaklaştı. Başbakan, AK Parti kurucu üyeliği ihyası beyannamesini Cumhurbaşkanı’na sundu. 

-Cumhurbaşkanı’nın konuşmaya başladığında ilk sözleri ise, “Kurucusu olduğum sevgime, yuvama, partime, aşkıma dönüyorum. 979 gün sonra bu hasret sona eriyor” oldu.

- Erdoğan da, konuşmasının sonunda eşi Emine Erdoğan ve Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’a teşekkür ederken, “Binali Bey’den geri kalmayalım” diye takıldı. Konuşmasını tamamladığında da Yıldırım’ı da kürsüye çağırarak, eşleriyle birlikte salonu selamladılar. 

AVRUPA’YA REST: YA FASIL AÇIN YA DA GÜLE GÜLE

lFASILLARI AÇIN YOKSA:Avrupa’da FETÖ ve PKK’ya her türlü destek veriliyor. Bunlar niye veriliyor? Güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek için. Benim bir bakanım uçuş izni alamıyor, Avrupa’ya gidemiyorsa bu soruya cevap bulmamız gerekiyor. Şimdi de ne diyorlar, ‘Peki biz bundan sonra ne yapacağız.’  Bundan sonra yapacağınız bir şey var, nedir o? Bugüne kadar açmadığınız fasılları açmaktan başka çareniz yok, açarsanız ne ala, açmadığınız takdirde güle güle.

AVRUPA’DAN 5 MADDE: Dün haber alıyorum, yakında NATO Zirvesi var, orada görüşme talepleri var. 5 madde saymışlar. 5 maddeye bakıyorum, ‘İlk adımı Türkiye’nin atması gerekir, OHAL kalkması gerekir, şu olması lazım, bu olması lazım.’ Geçin bunları geçin. Siz ne yapacaksınız onu söyleyin. Önce git Fransa’daki OHAL’i kaldır. Onu kaldırmayacaksın, bizdeki OHAL’i kaldıracaksın. Böyle şey olabilir mi? Onlara söyleyeceğimiz tek şey, önce bu fasılları halledeceksiniz, sözlerinizi tutacaksanız. Ondan sonra konuşuruz. Aksi takdirde sizinle görüşecek bir şeyimiz kalmadı.

HEM AĞLADI HEM AĞLATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “beşinci çocuğu” olarak nitelendirdiği AK Parti’ye üye olduğu törende duygusal anlar yaşandı. AK Parti’ye üyelik beyannamesini imzaladıktan sonra duygulanan Erdoğan’ın gözleri doldu. Bu sırada kürsüye çıkan Yıldırım’ın da gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Konuşmasının ardından Yıldırım,  Erdoğan’a kurucu üye beyannamesini hediye etti. Cumhurbaşkanı’nın konuşması sırasında da salonda bulunanlardan ağlayanlar oldu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık