Değerler...

  • Dolar 4.8466
  • Euro 5.6803
  • GR ALTIN 193.35
  • ÇEYREK 315.94

“Projelerin amacı, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaktır”

Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kültür Kongre Merkezi'nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Çevre Projeleri Açılış Töreni'ne katıldı.

“Projelerin amacı, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaktır”
  • 28 Şubat 2017, Salı 19:03
 

Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın genel başkan yardımcısı olarak sorumlu olduğu Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı'nın başka hiç bir partide olmadığını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ı salondaki davetlilere tanıttı. Başbakan Yıldırım, ''Hiçbir partide genel başkan yardımcılarına baktığınız zaman çevreyle ilgili bir birim yoktur. AK Parti çatısı altında hem Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız var, Çiğdem Karaaslan kendisi mimardır, hem de Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcımız var. Çevreyi ve şehirciliği çok önemsiyoruz.'' dedi.

Konuşmanın ardından Samsun, Bartın ve Kastamonu'ya canlı yayın bağlantısı yapılarak 120 tesisin açılış kurdelesi kesildi.

Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı

Çiğdem Karaaslan, çok önemli çevre projelerinin yapılan törenle hizmete girdiğini değerlendirerek ''AK Parti olarak göreve geldiğimiz günden itibaren çevre konusuna çok önem veriyoruz. Başbakanımızın da dediği gibi AK Parti çatısı altında Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı var ve bu siyasi partilerde tek."dedi.  AK Parti'nin bugüne kadar çevreye her zaman duyarlı bir politika izlediğinin altını çizen Karaaslan, 12 Eylül 2015'te yapılan 5. Olağan Kongre’nin ardından Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığının kurulduğunu belirtti.  

Karaaslan, çevre politikalarını oluştururken amaçlarının canlıları önceleyen, ekosistemi bütün olarak değerlendiren, gelecek nesilleri gözeten 'sürdürülebilir yaşam' stratejileri oluşturmak olduğunuğu söyledi.


Çiğdem Karaaslan, "Yeryüzü bize atalarımızdan miras olduğu kadar, çocuklarımızın da bize emanetidir. Tüm bu yapılan çalışmaların ve projelerin amacı, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaktır."diye konuştu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık