Değerler...

  • Dolar 6.2938
  • Euro 7.3957
  • GR ALTIN 242.85
  • ÇEYREK 395.97

AYDIN, KALİTEYİ ÖDÜLLENDİRDİ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, felsefesini Toplam Kalite yönetiminden alan ancak Tasarımı, İşleyişi ve Sonuçları bakımından özgün bir çalışma olan Kalite Bizim İşimiz çalışmasında başarı gösteren Kaliteli Okul ve öğretmenlerini ödüllendirdi. MEHMET AĞASLAN

AYDIN, KALİTEYİ ÖDÜLLENDİRDİ
  • 09 Haziran 2016, Perşembe 16:13
 Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından performans değerlendirmesine yönelik geliştirilen "Kalite Bizim İşimiz" Çalışması ödül töreni 03.06.2016 tarihinde Adnan Menderes Üniversitesi Meandros salonunda yapıldı. Valimiz Sayın Erol AYYILDIZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün diğer yöneticileri ve derece alan okul ekiplerinin katıldığı ödül töreninde "Kalite Bizim İşimiz" Çalışması 2014/2015 Eğitim Öğretim yılı Bireysel ve Kurum Performansında dereceye girenlere ödülleri verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Pervin TÖRE: Yönetim süreçlerinde sadece akademik başarıya odaklanma yerine, iç ve dış paydaşlarla iş birliği içerisinde, insan kaynakları gelişimine ve doğru yönetilmesine inanan, nitelikli ve öncelikli projeler gerçekleştiren, fiziki donanım ihtiyaçlarını çağa uygun, eksiksiz ve zamanında temin eden bir eğitim anlayışını gerçekleştirme çabasında olduklarını belirtti.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen "Kalite Bizim İşimiz" Çalışması ile: Ortak yönetim anlayışı ile kurum standartları oluşturmak, Belirlenen kriterlerin gerçekleşme düzeyine göre okul ve öğretmen performansının ölçülmesi, Sadece akademik başarı ile değerlendirilen "iyi okul" kavramı yerine okulun her yönüyle değerlendirildiği "Kaliteli Okul" algısı oluşturmak amaçlanmıştır.

Liderlik ve Okul Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Akademik Başarı Yönetimi, Proje Yönetimi, Sosyal Kültürel Faaliyetler, Sportif Faaliyetler gibi ana kriterler ile yetmiş (70) alt kriter baz alınarak Okul Performans Değerlendirmesi yapılmaktadır.

Okullar tarafından, eğitim öğretim yılı boyunca İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda sisteme giriş yapılmakta, yüklenen dosyalar, kriterlere verilen cevaplar neticesinde puanlar sistem tarafından anında izlenebilmektedir. Değerlendirme masa başı ve saha ziyareti olmak üzere 2 aşamalı yapılmakta olup masa başı değerlendirmede sisteme yüklenen belgenin kriterle ilişkisi ve doğruluğu kontrol edilmektedir. Değerlendirmeden sonra otomatik oluşan puan sıralamasında % 50 puan barajını geçen okullara saha ziyareti gerçekleştirilmektedir. Saha ziyaretinde "Kalite Bizim İşimiz" çalışmasının işlerliği, ekip ruhu, alt kriterle ilgili uygulamaların yerinde ve doğru uygulanması tekrar değerlendirilmekte ve oluşan puan sıralaması ile okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise olmak üzere 4 kategoride ilimizin Kaliteli Okulları belirlenmektedir.

Okul Performans değerlendirilmesinin yanı sıra yine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bireysel performansa yönelik belirlenen ortalama 35 kriter ile Öğretmen Performans Değerlendirmesi yapılmaktadır. Bir eğitim öğretim yılı boyunca belirlenen kriterler doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetler sisteme girildiğinde otomatik olarak puan üstünlüğüne göre sıralama oluşmaktadır. Öğretmenlere ait dokümanların incelenmesi ve değerlendirilmesi sonucunda oluşan puan sıralamasına göre okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde ilimizin Başarılı Öğretmenleri belirlenmektedir.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 'Kalite asla tesadüf değildir' diyerek yönetim süreçlerinde kalite anlayışını benimseyen ve ilimize özgü uygulanan "Kalite Bizim İşimiz" Çalışmasına inanarak eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren değerli okul yöneticilerimizi ve Kalite Bizim İşimiz Ekiplerini, destek veren öğretmenlerimizi yürekten kutlar başarılarının devamını dileriz.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık