Değerler...

  • Dolar 6.2773
  • Euro 7.4025
  • GR ALTIN 244.34
  • ÇEYREK 398.00

BAŞARI KOLEJİ REHBERLİK SERVİSİ’NDEN ERGENLİK SEMİNERİ!

Gülcan ÜNAL PEKER Başarı Koleji Basın & Medya Koordinatörü E-posta: unal.gulcan@gmail.com

BAŞARI KOLEJİ REHBERLİK SERVİSİ’NDEN ERGENLİK SEMİNERİ!
  • 07 Mart 2017, Salı 22:55
 Başarı Koleji 6.sınıf öğrencilerine Rehber Öğretmeni Hatice Özer tarafından ergenlik konusunda bilgilendirmek amacıyla ‘Ergenlik dönemindeki gelişim ve değişim’ konulu seminer verdi.
 
Başarı Koleji Rehber Öğretmeni Hatice Özer konuşmasında; ergenlik dönemine girerken meydana gelen bedensel, ruhsal sosyal değişimlerin neler olduğuna, Ergenlik döneminde karşılaşılan sorunların neler olduğu ve bu sorunların nasıl aşılacağı konularına değindi.
Ergenlik döneminde çocukların fiziksel değişim konusunda bilgilendirilmesi gerektiğini belirten Özer, bu dönemde özellikle kız çocuklarının çok hassas bir dönem geçirdiklerini, bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğinidile getirdi.

Başarı Koleji rehberlik servisi tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında Başarı Koleji Rehber Öğretmeni Hatice Özer tarafından Başarı Koleji 6.sınıflarında eğitim görmekte olan öğrencilere yönelik ‘Ergenlik Dönemindeki Gelişim ve Değişim’ konulu seminer verildi.

Öğrencilerinin ergenlik dönemlerinde görülen sorunlarına çözüm bulmak, sağlıklı ve mutlu bir kuşağın yetişmesine katkı sağlanması amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak  “Seminerde ergenlik dönemine girerken meydana gelen bedensel, ruhsal sosyal değişimlerin neler olduğuna değinilirken, Ergenlik döneminde karşılaşılan sorunların neler olduğu ve bu sorunların nasıl aşılacağı konularına vurgulanmıştır.
Ergenlik döneminde öğrencilerimizin yanında olarak hayatlarının bu dönemini mutlu, sağlıklı, bilinçli olarak geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla yaptığımız çalışmalarda bize desteğini esirgemeyen velilerimize de teşekkür ediyoruz.” dedi.


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık