29 Mart 2017 Çarşamba

ÇOCUĞUNUZ İLKOKUL 1. SINIFA HAZIR MI?

Doğa Kolejiyle hayata bir adım önde başlatan ilkokul ayrıcalığı İlklerin okulu Doğa Kolejiyle çocuklar ilkokula adım atıyor, hayata bir adım önde başlıyor. Bilimden sanata, müzikten teknolojiye her alanda geleceğin dünya vatandaşları yetişiyor.

29 Mayıs 2015 Cuma 00:31
ÇOCUĞUNUZ İLKOKUL 1. SINIFA HAZIR MI?
 Her şey; eğitimin sınıflarda dört duvar arasında değil de doğayla iç içe açık alanlarda özgürce ve keyifle yapıldığı, çocukların görerek, yaşayarak ve eğlenerek öğrendiği, okula gitmenin sıkıntı değil mutluluk verdiği, bir eğitim düşüyle başladı. Doğa Koleji bugün başarısını Türkiye genelinde 104 kampüs, 70 bin öğrenciye ulaştıran lider bir eğitim kurumuna dönüştü.
Doğa Konseptli Eğitim Modeli
Doğa Koleji, Beykoz Kampüsü'ndeki doğal hayat temasından esinlenerek yola çıktığı "Doğa Konseptli Eğitim Modeli" ile Türkiye'yi ilk kez konsept kampüslerle tanıştırdı. Doğa Konseptli Eğitim Modeli bugün Beykoz Doğa Kampüsü'nden çıkarak tüm dünyada kabul gören, başarısı kanıtlanmış bir eğitim modeli haline geldi. Doğa Koleji'ni diğer eğitim kurumlarından ayıran en temel özelligi ise eğitimde klasik kalıpları yıkarak modern, vizyoner modeller hayata geçirmesi oldu. Doğa Koleji'nde çocuklar her şeyi dünyanın en iyi öğretmeninden, doğanın kendisinden öğreniyor. Doğayı temel alarak geliştirilen eğitim modelleri, klasik kalıplardan kurtulup 'yaparak ve yaşayarak öğrenme' anlayışını sistemli hale getiriyor.

Avrupa Birliği tarafından fonlanan bir model
Doğa Konseptli Eğitim Modeli bugün, Avrupa Birliği tarafından fonlanıp bir "AB Projesi" haline dönüştü ve bu çerçevede daha sistematik bir hale geldi. Bu anlamda öğretmen eğitimlerine de büyük bir hız verilerek; Öğretmenler için "Doğa Konseptli Eğitim Modeli Workshopları" gerçekleştirilmeye başlandı. AB Projesi çerçevesinde ortak olduğumuz ülkelerle bu model sistematik hale getirilerek modele uygun bir müfredat hazırlandı. Böylelikle model ile, oluşturulan literatür ve sistematik sayesinde tüm dünyada isteyen herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilecek hale geldi. Çocuğun hayat bilgisi dersinde yaptıklarıyla müziği, müzik dersinde yaptıklarıyla da görsel sanatları ilintileyerek her branşın birbirini desteklediği bir programı uyguluyoruz şu anda.
Bilimsel çalışma ile anaokulunda tanışıyorlar
Doğa Koleji'nin anaokulundan itibaren hayata geçirdiği bir diğer önemli yeniliklerden biri de "Deneylerle Bilim Atölyesi". Bu uygulama sayesinde klasik "laboratuvar" anlayışını ortadan kaldıran Doğa Koleji, herkesin dokunabileceği, bir şeyler yapabileceği "atölye" kavramını getiriyor. Çocuklara, bilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırılırken her çocuk sahip olduğu deney setini yanında taşıyarak, deney ve bilimin hayatın bir parçası olduğunu kavrıyor.

Yabancı Dili Anadili Kadar Rahat Kullanan Öğrenciler Yetiştiriyoruz
Yabancı dil eğitim modelini yaşayarak öğrenme temeline dayandıran Doğa Koleji, bu dersleri anaokulundan itibaren eğitim sisteminin içinde sağlıyor. Öğrenciler, İngilizceyi anadillerinden sonra kendilerini en rahat ifade ettikleri dil olacak şekilde öğreniyorlar. İlkokul 2. sınıftan itibaren Cambridge sınavlarına katılan Doğa Koleji öğrencileri, İngilizce yeterlilikleri uluslararası standartlardaki ölçme-değerlendirme araçlarıyla belgelendiriliyor.

Uzay, Dijital, Bilim ve Yabanci Dil Eğitimi Konsepti…
Uluslararası alanda başarıyı getiren tematik okullar diğer bir deyişle konsept kampüsler velilerin ve öğrencilerin beğenisini topluyor. Doğa Koleji Türkiye'yi yıllar önce ekoloji teması ile Beykoz'da konsept okul teması ile tanıştırdı. Doğa Konseptli Eğitim Modeli bugün Beykoz Doğa Kampüsü'nden çıkarak tüm dünyada kabul gören, başarısı kanıtlanmış bir eğitim modeli haline geldi.

Konsept kampüslerde, ders içerikleri ve ağırlıkları konsepte göre değişiklik gösteriyor. Uzay Konseptinde; Astronomi ve Uzay Bilimleri, NASA SOES'i, Teleskop Yapımı Uygulamaları, Yapay Uydu Teknolojileri gibi dersler veriliyor.

Doğa Koleji'nin Teknoloji Konseptli okullarında öğrenciler derslerini; Bilgisayar Laboratuvarı, Ipad Sınıfı, 3D Laboratuvarı, Düşler Atölyesi, Dijital Fotoğrafçılık Stüdyosu, Kurgu Odası, Reji Odası, TV Stüdyosu gibi alanların teknik imkânlarından da yararlanarak işliyor. Bu alanlara özgü mesleki deneyimler elde edilirken gelişen teknolojinin günlük hayata entegrasyonu sağlanıyor.

Bilim konseptli kampüslerde asıl hedef ; "Herkes için bilim" anlayışından yola çıkarak; Mühendisliğe giriş dersi kapsamında, Model Roket – Radyo Kontrollü Model Uçak- Robotik ve Programlama, Yeşil Enerji derslerinin yanında mucit atölyesi, bioteknoloji, kriptoloji, kriminoloji, akıl oyunları ve ekoloji gibi bilimin farklı alanlarında derslerin öğrencilere sunulması. Bilim konsepti okullarında fen bilimleri ve sosyal bilimler aynı yoğunlukta işleniyor. Bu yoğunluk derslerin içeriklerinin farklı çalışmalarla zenginleştirilmesinden kaynaklanıyor. Her öğrenci kendi masasında yapılacak deneyi kendisi dokunarak gerçekleştiriyor. Uygulamalarda öğrenciler seyirci değil oyuncu olarak görev alıyorlar.

Yabanci Dil egitimi konseptinde ise kişisel iletişim becerilerinden temelli İngilizce modülleri ve İngilizce branş dersleri ile öğrencileri daha okul yıllarında iş hayatına hazırlayacak bilgi ve terminolojinin müfredata entegre edilmesi ve teorik bilginin pratiğe döküldüğü proje çalışmaları ile oluşturuluyor.

http://www.dogakoleji.com/kayit

İlandır.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  SAYFALAR
  ARŞİV