Değerler...

  • Dolar 3.5296
  • Euro 4.2015
  • GR ALTIN 146.52
  • ÇEYREK 238.93

Okullar Halk Oyunlarında Buluştu

2016-2017 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Minikler-Yıldızlar-Gençler Halk oyunları Yarışmaları Antalya Spor Salonunda başladı.

Okullar Halk Oyunlarında Buluştu
  • 20 Şubat 2017, Pazartesi 19:33

Antalya Spor Salonunda gerçekleşen açılış seremonisine  Antalya Vali Yardımcısı Salih Gürhan, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan  Halk Oyunları Federasyon İl Temsilcisi Hasan Özer, Okul yöneticileri, öğretmenler, okul aileleri ve öğrenciler katıldı.

15-17 Şubat tarihleri arasında  Antalya Spor Salonunda gerçekleşen Minikler-Yıldızlar-Gençler Halk oyunları yarışmaları düzenlemeli ve düzenlemesiz kategorisinde  57 Okul 20 kulüp katılıyor. Seyircinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada okullar, Antalya yöresinden Teke, Zeybek, Zortlatma, Alyazma ve Hapishane zeybeği oyunlarını sergiliyor. Minikler-Yıldızlar-Gençler Halk oyunları İl Birinciliği yarışmalarında dereceye giren okullar kupa ve madalya verilecek.

Dereceye giren okullar

Minikler-Yıldızlar-Gençler Halk oyunları yarışmalarının birinci gününden derece alan okullar, Minikler Geleneksel Düzenlemelidalında , Hanım Ömer Çağıran İ.O 1’nci, Hüseyin Ak İ.O 2’nci,  Antbirlik İ.O 3’ncü, Cengz Topel İ.O 4’ncü,  Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli dalında, Özel Antalya Bahçeşehir  O.O 1’cni, Şehit Orman Mühendisi Abdullah Aydın YİBO 2’nci,  Gençler Geleneksel Düzenlemeli dalında  ise,  Nazime Baki Saatöioğlu MTAL 1’nci, Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2’nci, Namık Karamancı Fen Lisesi 3’ncü, Demre Anadolu Lisesi 4’ncü oldu.

Öğrenciler geleneklerimizi yaşatıyor

Geçmişten bugüne geleneklerimizin halk oyunlarında yaşatıldığını belirten Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.BurhanettinHacıcaferoğlu,  “ Okullarda sportif ve kültürel alanda faaliyetler düzenlediklerini ve öğrencilerin bu faaliyetler sayesinde sosyal ve kültürel alanda gelişim gösterdiklerini”  söyledi . Ayrıca Hacıcaferoğlu, Minikler-Yıldızlar-Gençler Halk oyunları İl Birinciliği müsabakalarında yarışan tüm okul ve öğrencilerine başarılar diledi.


Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü
Tel: (0242) 311.73.73  (1051-1066)   Faks: (0242) 312.73.73
E-posta: antalya@gsb.gov.tr   Web:antalya.gsb.gov.tr

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 6 5 1 0 11 16
2 Beşiktaş 6 4 1 1 5 13
3 Göztepe 6 4 1 1 4 13
4 Fenerbahçe 6 3 2 1 4 11
5 Kayserispor 6 3 2 1 2 11
6 Medipol Başakşehir 6 3 1 2 0 10
7 Akhisar Bld. Genç. 6 3 1 2 -2 10
8 Bursaspor 6 3 0 3 3 9
9 Trabzonspor 6 2 2 2 1 8
10 Kasımpaşa 6 2 2 2 0 8
11 Yeni Malatyaspor 6 2 1 3 -1 7
12 Aytemiz Alanyaspor 6 2 1 3 -3 7
13 Atiker Konyaspor 6 2 0 4 -1 6
14 Medicana Sivasspor 6 2 0 4 -3 6
15 Karabükspor 6 1 2 3 -2 5
16 Gençlerbirliği 6 1 1 4 -6 4
17 Antalyaspor 5 0 3 2 -4 3
18 Osmanlıspor FK 5 0 1 4 -8 1
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Giresunspor 6 4 2 0 7 14
2 Çaykur Rizespor 5 4 0 1 5 12
3 Vartaş Elazığspor 6 3 2 1 2 11
4 Altınordu 6 3 1 2 6 10
5 Ümraniyespor 5 3 1 1 4 10
6 İstanbulspor 6 3 1 2 1 10
7 Adanaspor 5 3 0 2 -2 9
8 Boluspor 6 2 2 2 2 8
9 Balıkesirspor 5 2 2 1 1 8
10 MKE Ankaragücü 6 2 2 2 1 8
11 Adana Demirspor 5 2 1 2 -1 7
12 Gazisehir Gaziantep FK 6 1 3 2 2 6
13 Manisaspor 6 2 0 4 -2 6
14 Erzurum BB 6 1 3 2 -3 6
15 Samsunspor 6 1 2 3 -4 5
16 Eskişehirspor 6 0 4 2 -3 4
17 Gaziantepspor 6 1 1 4 -10 4
18 Denizlispor 5 0 1 4 -6 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 2 2 0 0 5 6
2 Keçiörengücü 2 2 0 0 4 6
3 Amed Sportif 2 1 1 0 7 4
4 Afjet Afyonspor 2 1 1 0 2 4
5 Sivas Belediyespor 2 1 1 0 2 4
6 Tokatspor 2 1 1 0 2 4
7 İnegölspor 2 1 1 0 1 4
8 Bucaspor 2 1 0 1 2 3
9 Sancaktepe Belediyespor 2 1 0 1 1 3
10 Etimesgut Belediyespor 2 1 0 1 1 3
11 Bodrumspor 2 1 0 1 0 3
12 Hatayspor 2 1 0 1 -1 3
13 Kocaeli Birlik Spor 2 1 0 1 -2 3
14 Tuzlaspor 2 0 1 1 -3 1
15 Sarıyer 2 0 0 2 -3 0
16 Kastamonuspor 2 0 0 2 -4 0
17 Eyüpspor 2 0 0 2 -5 0
18 Mersin İdmanyurdu 2 0 0 2 -9 0
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 2 2 0 0 5 6
2 Bandırmaspor 2 2 0 0 4 6
3 Sanliurfaspor 2 2 0 0 4 6
4 Gümüşhanespor 2 2 0 0 2 6
5 Kırklarelispor 2 1 1 0 1 4
6 Karşıyaka 2 1 1 0 1 4
7 Fethiyespor 2 1 1 0 1 4
8 Konya Anadolu Selçukspor 2 1 0 1 1 3
9 Nazilli Belediyespor 2 1 0 1 -1 3
10 Zonguldak Kömürspor 2 1 0 1 -3 3
11 Sakaryaspor 2 0 2 0 0 2
12 Bugsaşspor 2 0 1 1 -1 1
13 Hacettepe Spor 2 0 1 1 -1 1
14 Pendikspor 2 0 1 1 -2 1
15 Fatih Karagümrük 2 0 0 2 -2 0
16 Kahramanmaraşspor 2 0 0 2 -2 0
17 Silivrispor 2 0 0 2 -3 0
18 Niğde Belediyespor 2 0 0 2 -4 0
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık