Değerler...

  • Dolar 6.0838
  • Euro 7.0493
  • GR ALTIN 233.75
  • ÇEYREK 375.66

ÇUKUROVALI KOBİ'LER 31 MART'TA BORGİP TOPLANTISI'NDA BULUŞACAK

BORGİP'İN İKİNCİ TOPLANTISI GARANTİ BANKASI'NIN DESTEĞİYLE MERSİN'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

ÇUKUROVALI KOBİ'LER 31 MART'TA  BORGİP TOPLANTISI'NDA BULUŞACAK
  • 27 Mart 2017, Pazartesi 13:00
 

TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliğiyle, bölgelerarası gelişmişlik farklarının azaltılması, Türkiye'deki girişimci ve KOBİ'lerin güçlenerek büyümesi hedefiyle yürütülen "Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi" kapsamında düzenlenen toplantıların ikincisi, Garanti Bankası'nın desteğiyle 31 Mart'ta Mersin'de gerçekleştirilecek. "İşimizi Nasıl Büyüteceğiz? Gelecek Kuşaklara Nasıl Devredeceğiz?" başlıklı toplantı kapsamında, işini büyütmek isteyen Çukurovalı KOBİ'ler, Türk iş dünyasının önde gelen isimleri ile bir araya gelme fırsatı yakalayacak.


27 Mart 2017 / İstanbul – Girişimciliğin ve KOBİ'lerin güçlendirilmesiyle bölgelerarası gelişmişlik farklarının azaltılması, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde refahın artırılması amacıyla, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) işbirliğiyle yürütülen Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) kapsamında düzenlenen toplantıların ikincisi 31 Mart tarihinde Mersin'de yapılacak. Garanti Bankası'nın desteği ile "İşimizi Nasıl Büyüteceğiz? Gelecek Kuşaklara Nasıl Devredeceğiz?" başlığı ile gerçekleştirilecek toplantı, işini büyütmek isteyen Çukurovalı KOBİ'leri, Türkiye'nin önde gelen iş insanlarıyla buluşturacak.

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Konfederasyonu (ÇUKUROVASİFED) ve Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) ev sahipliğinde Mersin Divan Otel'de düzenlenecek toplantı; TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan KadooğluÇUKUROVASİFED Başkanı Ali Doğan ve MESİAD Başkanı Mehmet Deniz'in açılış konuşmalarının ardından, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı &TÜSİAD BORGİP Çalışma Grubu Başkanı Şükrü Ünlütürk tarafından yapılacak BORGİP proje sunumu ile devam edecek. Toplantı kapsamında ayrıca, KOBİ'lere nitelikli insan kaynaklarına erişim, mentorluk, danışmanlık hizmetleri, teknoloji kullanımını artırmaya yönelik danışmanlık ve destekler, pazarlama ve ihracat konularında da sunumlar yapılacak.

"TÜM TÜRKİYE'Yİ KUCAKLAYAN BİR PROJE"

Türkiye ekonomisinin lokomotifinin KOBİ'ler olduğunu belirten TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, BORGİP ile üretkenlik, iş gücü istihdamı, Ar-Ge ve inovasyon gibi alanlarda KOBİ'lerin küresel rekabet gücünü artırmayı hedeflediklerini söyledi. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & TÜSİAD BORGİP Çalışma Grubu Başkanı Şükrü Ünlütürk de, "BORGİP ile hayata geçirdiğimiz mentorluk yaklaşımıyla, başta KOBİ'ler olmak üzere tüm Türkiye'nin büyümesinde çok önemli bir rol oynayabileceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla kamu politikalarını yönlendirebileceğini, bilgi sunabileceğini, bilimsel bir veri oluşturabileceğini hayal ediyoruz. Bu anlamda da bunun sadece bölgesel bir proje olmasının dışında tüm Türkiye'yi kucaklayan bir proje olması için çaba gösteriyoruz" dedi.

BORGİP Hakkında: Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP), TÜSİAD-TÜRKONFED işbirliği ve Garanti Bankası desteği ile başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimiz olmak üzere, KOBİ'lerimizin büyümesi ve gelişimine; mentorluk, nitelikli insan kaynağı, teknoloji gibi farklı alanlarda oluşturulan mekanizmalar ile destek sağlanması hedefleniyor. BORGİP Platformu (www.borgip.org) ile KOBİ'lerimizin, özellikle yönetim becerilerinin geliştirilmesi, iyi örnekler oluşturulması ve çarpan etkisi ile bölgelerindeki diğer KOBİ'lere model olmaları amaçlanıyor. Proje kapsamında, KOBİ'lerimiz ile aynı sektörde faaliyet gösteren daha büyük ölçekli firmaların sahipleri eşleştirilerek mentorluk desteği sağlanıyor. Bununla birlikte, KOBİ'lerin en önemli sıkıntılarından biri olan nitelikli insan kaynağı ihtiyacına destek olunması amacıyla, ülkemizde genç yaşta emekli olmuş, ancak hala deneyimleriyle bu firmalara gönüllü veya belirli ücret karşılığı katkı sağlayacak, deneyimlerini paylaşacak kişileri, bu firmalarla buluşturacak bir platform da hazırlandı. Proje ile KOBİ'lerin teknoloji kullanımlarını artırarak büyümelerine destek olunması amacıyla teknoloji destekleri de sağlanıyor. Proje kapsamında "İşimizi Nasıl Büyüteceğiz? Gelecek Kuşaklara Nasıl Devredeceğiz?" toplantı serileri ile KOBİ'ler, temel finansman, satış ve pazarlama, teknoloji ve aile şirketlerinde kurumsallaşma konusunda bilgilendiriliyor.


Bilgi için:

TÜRKONFED Kurumsal İletişim / Hayati BAKIŞ / Genel Sekreter Yardımcısı

0 542 732 73 34 / hbakis@turkonfed.org / www.turkonfed.org / info@turkonfed.org

İnsula İletişim / Necla Yılmaz 0549 787 06 82 / neclayilmaz@insulailetisim.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık