Değerler...

  • Dolar 5.6418
  • Euro 6.4890
  • GR ALTIN 222.85
  • ÇEYREK 357.96

Cumhurbaşkanımız: Hani sizde basın özgürlüğü, medya özgürlüğü vardı! Niye yasakladınız? Hesabını vereceksiniz, vereceksiniz!

Denizli'de 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Daily Sabah'ı yasaklayan Avrupa Parlamentosu için şöyle dedi: Hani sizde basın özgürlüğü, medya özgürlüğü vardı! Niye yasakladınız? Hesabını vereceksiniz, vereceksiniz! Siz Tayyip Erdoğan'a diktatör dediğiniz sürece bilesiniz ki Tayyip Erdoğan da sizlere faşist de diyecek Nazi de! Niye mi? Söyleyeyim... Bizim Avrupa'daki ibadethanelerimize bunlar Gamalı Haç yapıyor mu? Ey devlet sen nerdesin? Neden müsade ediyorsun? Siz bunları neden takip etmiyorsunuz! Bakın birçok vatandaşımız öldürüldü Avrupa'da hala neticesi yok.

Cumhurbaşkanımız: Hani sizde basın özgürlüğü, medya özgürlüğü vardı! Niye yasakladınız? Hesabını vereceksiniz, vereceksiniz!
  • 24 Mart 2017, Cuma 21:50
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Denizli'de 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşma şöyle oldu:
"ADETA BİRBİRLERİNİ YEDİLER"

16 Nisan'da yapacağımız şey basit. Ülkemizin yeni bir yönetim sistemine mi geçeceğiz yoksa eski yönetim sistemi ile devam edeceğiz ona karar vereceğiz. Kardeşlerim, 9 ayda 16 ayda hükümetlerin kurulup indiği ülkede istikrar, güven olur mu? 1960 darbesinin arkasındından öyle bir sistem kurulmuştur ki, cumhurbaşkanları ile başbakanlar adeta birbirlerini yediler. Bakıyorsunuz, Gazi Mustafa Kemal İnönü ile kavgalıydı ve istifasını dahi istemiştir. Aynı şekilde İnönü kendi Başbakanı ile kavgalıydı. Ne zaman ki rahmetli Menderes geldi, istikrar geldi. Gerçi ana muhalefet gençlerin parlamentoya girmesini istemiyor ama biz istiyoruz. Genç, dinamik bir parlamentonun nasıl olacağını 16 Nisan'da göstermeye hazır mıyız? Hani ana muhalefetin başındaki soruyor ya? Herkes uzaya giderken Türkiye ne yapıyordu diye? O zaman Türkiye bu kavgalarla uğraşıyordu. Bak 15 senedir Türkiye nasıl kalkınıyor? Her şey insan için her şey Türkiye için!

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Adeta birbirlerini yediler" 

"BENİM YAŞIMDA OLANLAR İYİ BİLİRLER..."

Eğitimde kitap bulamazdık kitap! Benim yaşımda olanlar iyi bilirler. Ama şimdi ne yaptık sıraların üzerine kitapları koyuyoruz, okullar açıldığında yavrularımız kitaplarını alıyor. Şimdi şehir hastaneleri kuruyoruz. Bugün Sayın Başbakan Isparta Şehir Hastanesinin açılışını yapıyor. Çünkü biz sıçramak zorundayız. Onun için çok çalışacağız. 16 Nisan neyi getirecek? Üretimi, çok daha süratle kalkınmayı getirecek. Bundan öncekiler neredeydi biz neredeyiz. Bunlar Menderes idama götürüldüğünde alkışlayanlardandı. Bunlarda demokrasi yok. İşte Avrupa, Almanya'sında demokrasi mi var, İsviçre'sinde, Hollanda'sında, Belçika'sında demokrasi mi var?

"Benim yaşımda olanlar iyi bilirler" 

"HESABINI VERECEKSİNİZ!"

Bakınız Daily Sabah'ın Avrupa Parlamentosuna girmesini yasakladılar! Hani sizde basın özgürlüğü, medya özgürlüğü vardı! Niye yasakladınız? Hesabını vereceksiniz, vereceksiniz! Siz Tayyip Erdoğan'a diktatör dediğiniz sürece bilesiniz ki Tayyip Erdoğan da sizlere faşist de diyecek Nazi de! Niye mi? Söyleyeyim... Bizim Avrupa'daki ibadethanelerimize bunlar Gamalı Haç yapıyor mu? Ey devlet sen nerdesin? Neden müsade ediyorsun? Siz bunları neden takip etmiyorsunuz! Bakın birçok vatandaşımız öldürüldü Avrupa'da hala neticesi yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hesabını vereceksiniz!" 

"O ZAMAN KIYAMET KOPMUŞ DEMEKTİR"

Kimler hayır diyor, bu önemli! Bak Kandil'deki PKK'nın başındaki hayır diyor, Pensilvanya'daki hayır diyor, Kandil hayır diyor. Hayır verenlerin bunu düşünmesi lazım. Şimdi kardeşlerim, bizim içeride ya da dışarıda kimseyle kavga etmek gibi bir amacımız yok ama milletimize karşı sorumluluğumuz var. Biz dostlarımızın, milletimizin, soydaşlarımızın hakkını hukukunu savunmak zorundayız. Şayet ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin dirliğine zarar gelirse kıyamet kopmuş demektir. Nasreddin Hoca'ya kıyamet ne zaman kopacak diye sormuşlar. O da karım öldüğünde küçük kıyamet, ben öldüğümde büyük kıyamet kopacak demiş. Yakın çevremizde yaşananları görüyorsunuz öyle değil mi? Türkiye'yi de bu duruma düşürmeye çalışanlara karşı birlikte olmalıyız.

"O zaman kıyamet kopmuş demektir" 

ASIL İTİRAZLARI: MİLLETİN KENDİLERİNE TEVECCÜH ETMEYECEKLERİNİ BİLİYORLAR

Yeni sisteme göre, seçimler ne zaman yapılacak, Kasım 2019'da. O zaman eğer partim beni kalkar da aday yaparsa milletim de teveccüh gösterirse o zaman beraber yürürüz. Başka birine teveccüh gösterirse, o kişi gelir ülkeyi yönetir. Bazıları Erdoğan'dan sonra ne olacak diyor, bu farklı bir şey, biz köhne, eski sistemin yerine yeni sistem getirelim diyoruz. Öyle bir sistem kuralım ki kim gelirse gelsin ülkemizi çok daha ileri taşıyacak yapıyı elinde bulsun, bizim derdimiz bu. Bu milletin yarısından fazlasının teveccühünü kazanmak kolay değil. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine karşı çıkanların asıl itirazı, bu sistemde milletin kendilerine teveccüh etmeyeceğini biliyor.

"Milletin kendilerine teveccüh etmeyeceklerini biliyorlar" 

"SEN KİMSİN YA! HADDİNİ BİL"

Almanya'nın istihbarat başkanı açıklama yapıyor. Bir istihbarat başkanı açıklama yapamaz. Diyor ki; biz bu olayların arkasında FETÖ'yü görmedik diyor. Bunu önce muhatabına sor. Türkiye'nin milli istihbarat teşkilatına sor. Sen kimsin ya! Haddini bil! Bu ne demek biliyor musunuz? Almanya'nın en üst düzeyinde olanlar diyor ki, ben söylemiyorum sen söyle! Bu, bu demektir. Siz kime bir kötülük yaparsanız, karşılığını bulursunuz! Daha güçlü bir Türkiye için yönetim sistemini yeniliyoruz. Değişimden korkmadık, bugün de korkmuyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çok önemli ve faydalı bir değişimdir. Son dönemde Avrupa ülkeleri ve AB ile yaşadığımız sorunlar, bizim demokrasi, insan hakları talebimizden kaynaklanıyor. Düşünün, 1963, 2017.. AB, 54 senedir kapısında bekletiliyor. Neden? Bakın AB içinde bir tane müslüman ülke yok. Türkiye'yi hazmedemiyorlar. Bize nüfusunuz kalabalık diyorlar! Almanya'nın nüfusu da bizim kadar. Bize neden numara yapıyorsunuz? Vatandaşlarımıza yapılan muamelenin Avruğa değerlerine uymadığını söylüyoruz. Eğer Avrupa böyle bir yanlışa düşerse en büyük zararı kendisi görür. Ben bunu söyleyince rahatsız oluyorlar. Bizim yaptığımız Avrupa'yı yanlışları sebepleriyle ikaz etmekten ibarettir. Söylediklerimiz Avrupalılara acı geliyorsa, bilsinler ki biz onları dost kabul ediyoruz onun için söylüyoruz. Türk arkadan hançerlemez, kuyu kazmaz. Avrupalılar merak etmesinler, biz ne söylüyorsak açıkça söyleriz. Bir Türk atasözü vardır: Dost acı söyler!

"Sen kimsin ya! Haddini bil" 

"MİLLETE HİZMET SIVIŞARAK YAPILMAZ"

2011 yılından beri söylüyoruz, gelin Türkiye'yi yeni anayasaya kavuşturalım dedik. CHP kaçtı. Ondan sonra da yok şöyle yok böyle. Bunlar ekmeden biçmeye alışmışlar. Millete hizmet sıvışarak yapılmaz. Ter dökeceksin, gerektiğinde bedel ödeyeceksin. İstanbul'a gizmetin bedelini dünyayı cezaevinin demir parmaklıkları arkasından seyrederek ödedik. Hem elini sıcak sudan soğuk suya vurmayacaksın hem de kendine paye çıkaracaksın. Biz Türkiye'yi yeni sistemle daha iyi yönetilecek diyoruz karşı çıkanlar demek ki kaosu, koalisyonları, krizleri savunuyorlar. Değişikliğe karşı çıkanların ülkemizi daha iyi götürmek gibi bir taahhütleri var mı? Türkiye devler ligine yükselmeye layıktır. 16 Nisan'da vurulacak her evet mührü, 2023 hedeflerimiz için atılmış bir adımdır.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık