Değerler...

  • Dolar 3.5667
  • Euro 3.8778
  • GR ALTIN 145.02
  • ÇEYREK 237.71

Paralel destekli Hainler işbaşında

Türkiye karşıtı ittifak, bir kez daha ortaya çıktı. Kobani yalanından hareketle HDP’nin başlattığı ‘Terörist Türkiye’ kampanyasını Paralel ve diğer terör örgütlerinin yayın organları da destekliyor.

Paralel destekli Hainler işbaşında
 MİT TIR’ları ve sürekli tekrarlanan diğer iftiralarla ‘Türkiye DEAŞ’a yardım ediyor’ propagandası yürüten hain ittifak, yüzünü yeniden gösterdi.

Esad’ın ajansı SANA-BBC-Reuters-Hürriyet-Radikal-Cumhuriyet-Zaman ve Taraf, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın “Kobani’ye saldıranlar Türkiye’den girdi” yalanına peşinen ortak oldu.

Türkiye, yalanı delilleriyle çürütünce PYD bile geri adım attı ancak işbirlikçiler durmadı. PKK terör örgütünden aldığı destekle yandaşlarını sokağa çağırıp, bir de ülkesini terörist ilan eden HDP, bırakın utanma belirtisi, yeni yalanlarla sokağı kışkırttı. #TerroristTurkey hastagiyle sosyal medyada Türkiye’yi karalama kampanyası başlatan HDP’liler ve PKK yandaşları, 2014 yılında Musul’u işgal eden DEAŞ’ın infaz ettiği Iraklı askerlerin fotoğrafını, fotomontajla yakalarına Türk bayrağı iliştirip, “İşte DEAŞ’a yardım ederken yakalanan Türk askerleri” diye servis yaptı. Tıpkı Gezi’de olduğu gibi, sosyal medya yalanları ve algı operasyonlarıyla halkı galeyana getirip sokakları karıştırmak isteyen hainlere, Gezi’de olduğu gibi medyaları da destek verdi.

Bu ihanet değilse ne?

CHP’ye yakın olduğu bilinen Yurt Gazetesi, tam bir hezeyan sergiledi. Apaçık yalana sarılıp, PKK’lıların bile yapamadığını yaptı, teröristlerin Türkiye’den geçtiği yalanını ertesi gün de sürdürüp, Türkiye’ye ihaneti gözler önüne serdi. Bu ihanetin en çarpıcı delili de, habere yazdığı “Türkiye’nin besleyip büyüttüğü dinci IŞİD üyeleri...” cümlesi oldu. HDP ve PKK’nın yayın organları BirGün ve Özgür Gündem de aynı iğrenç yalanı ve algı operasyonunu devam ettiren sözde basın kuruluşlarıydı.

Doğan medyası sus-pus

Türkiye’nin aleyhine gelişmeler olduğunda manşet ve sütunlarını sonuna kadar kullanan Doğan medya yayın organları ise Kobani yalanı ortaya atıldığında  gösterdiği heyecanı, oyun bozulduğunda göstermedi. Doğan’ın Hürriyet ve Posta’sı, Türkiye üzerinde açıkça oynanan oyunu anlatmak bir yana, yapılan açıklamaları bile olabildiğinde küçültme gayreti dikkat çekti. Hürriyet’in manşetinde ise Diyarbakır’daki HDP mitingine bombayı koyan saldırganın ‘yoklama kaçağı olduğu için’ gece polis tarafından otelde sorgulanması vardı. Yani Hürriyet, açıkça söyleyemese de, kendi ülkesine yine teröristi koruduğu imasında bulunuyordu.

Zaman’dan ihanetin İngilizcesi

Artık gizlenmeye bile ihtiyaç duyulmayan hain ittifakın ortaklarından Zaman’ın İngilizce yayın organı Todays Zaman; Türkiye’yi, dünyaya karalama kampanyasında başı çekti. YPG’nin bile ‘Kobani’ye, Türkiye’den değil, batı ve güneyden girdiler” demesine rağmen, Todays Zaman “Türkiye’nin, DEAŞ’la Suç Ortaklığı” manşetiyle çıktı. Paralel’in güdümündeki bir başka gazete Taraf, “Militanların Türkiye’den geçtiği iddia edildi” cümlesiyle, ispatlanmış yalanı şüpheli gibi göstermeye çalıştı.

YALANCILARIN SÖZCÜSÜ

Kendi patronları, boğaza nazır üstelik kaçak olan yalılarda yaşayan medya kuruluşları; Türk halkının aklı ile alay edercesine devletin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı diline dolamaya devam ediyor. Yıllarca devletin her türlü imkanından faydalanıp, bu da yetmiyormuş gibi gerek duygu sömürüsü, gerek tehditle vatandaşı da sömüren Paralel Örgüt’ün aynı korada olması daha ilginç bir durum... Özellikle son bir yıldır, neredeyse hemen her gün manşetlerini ya da birinci sayfalarında önemli bir bölümü Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na ayıran Sözcü gibi Paralel’in gizli desteklediği gazeteler, Paralel medya ve Doğan Medyası, önce Cumhurbaşkanlığı, ardından Danıştay’dan gelen tokat gibi cevabı görmezden geldi. Sözcü bununla da yetinmeyip, işi arsızlığa vurdu.

Sizin viski paranız değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alimlere verdiği iftara ilişkin akıldışı rakamlarla iddialarda bulunan Sözcü, Zaman ve Cumhuriyet, iftar açılan masanın 240 bin lira olduğu yalanını ortaya atmıştı. Oysa o masanın sunta olduğu, görüntüleriyle belgelendi. Fiyatı da sadece 4 bin 600 liraydı. 435 bin liraya alındı dedikleri sandalyeler önceki Cumhurbaşkanı Gül döneminden kalmaydı. Maliyeti 1 milyon lira iftirasını attıkları 29 kişilik iftarın maliyeti ise 3 bin 390 liraydı.

Erdoğan’ın ‘hicap duyuyorum, ama açıklamak zorundayım’ diyerek verdiği bu rakamlar, ittifak medyasının yüzüne tokat gibi indi. Paralel’in yayın organları ve Doğan medya, her zamanki alışılagelmiş tavırla durumu görmezden geldi. İddiayı ortaya atan gazetelerin hiçbiri, Cumhurbaşkanı’nın yanıtını görmedi. SÖZCÜ’leri bununla da yetinmeyip, dünkü manşetinde, “7 Haziran’da sana milleti kışkırtıp sana ders verdirdik. Buna rağmen hâlâ bize hesap sormaktan bahsediyorsun” yüzsüzlüğünü sergiledi. Bu manşetiyle, aslında “Niye yalanımızı yüzümüze vuruyorsun?” demeye çalışan Sözcü, Paralel örgüt gibi bir de mağdur edebiyatına girişip, Cumhurbaşkanı’nın ‘Bu yalanların hesabını soracağız” sözünün kendilerini tehdit anlamına geldiği komedisini sahneledi. Boğazdaki yalısına kaçak bölüm inşa ettirmekle gündeme gelen Sözcü’nün patronu, kaçak saray diyerek tam bir yüzsüzlüğe imza attı.

Yalanlarla beyni yıkananlar...

Gazeteci-yazar Haşmet Babaoğlu, Doğan medyasının da hemen üzerine atladığı iftar yalanının ortaya çıkması ile ilgili çarpıcı bir analiz yaptı. Babaoğlu, gerçekler ortaya çıkmasına rağmen, yalan haberin üstüne abananların pişman olmadıklarını ve olmayacaklarına şu cümlelerle dikkat dikkat çekti;

Sanıyoruz ki, her gün Sözcü’yle beyni yıkanan, Hürriyet’le gaza gelen kesimler ara sıra öteki medyaya da bakıp söylenenleri kıyaslıyor, tartışıyor. Sanıyoruz ki, bu insanlar bir an geldiğinde gerçeği anlayıp “Cumhurbaşkanlığının davet masası da meğer sıradan bir suntaymış!” diyebiliyorlar. Sanıyoruz ki, servis takımlarının zaten daha önceki dönemlerden kalma olduğunu öğrenince daha önce akıllarından geçenlerden utanıp sıkılıyorlar. “Sanıyoruz ki, “milletin açlıktan çarığını kemirdiği” dönemlerde verilen Çankaya davetlerindeki “kraliyet havası”na bakılıp şimdiki davetler hakkında düşündüklerinden pişman oluyorlar... Hayır! Hayal bunlar! Maalesef olaylar böyle ilerlemiyor. Art arda eklenen yalanlar, bu yalanlara kanmaya dünden razı kesimleri kemikleştiriyor ve kamuoyunu meşgul ediyor.”

İkinci Kobani provası

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 6-8 Ekim olaylarından önce yapılan çağrıya benzer bir açıklama yaparak tansiyonu yükseltti. 50 insanın ölümüyle sonuçlanan Kobani çağrısına benzer bir ortam oluşturmayı amaçlayan çağrıyı yapan Yüksekdağ,  açık açık yeni bir provakasyona yeltendi.

Hakkari Yüksekova’da eylem

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın sokak çağrısıyla birlikte Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yapılan izinsiz gösteriye polis müdahale etti. Kobani’deki bombalı saldırıları bahane eden bir grup, Cengiz Topel Caddesi’nde bir araya geldi. Maskeli grup, Eczaneler Sokağı’nda polis araçlarına havai fişek ve molotofkokteyli ile saldırdı. Polisin biber gazıyla müdahale ettiği grup, ara sokaklara kaçarken olaylardan etkilenen esnaf iş yerlerini kapattı.

Akdoğan: HDP iftiradan vazgeçmeli

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kobani’deki bombalı saldırıların ardından HDP yöneticilerinin sözlerine ilişkin, “Teşekkür etmek yerine kendi ülkesini suçlayan siyaset tarzı, son derece sorumsuz ve yakışıksızdır. HDP sözcüleri bu tür ucuz, hakkaniyetsiz, halkı kandıran ve tahrik eden açıklamalardan ve iftiralardan vazgeçmelidir” uyarısında bulundu.

DEAŞ’la YPG çatışıyor

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nin karşısındaki Suriye’nin Kobani kentine DEAŞ militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor. DEAŞ saldırısında ölenlerin sayısı 146’ya yükseldi. DEAŞ saldırısının ardından sınır hattına gelen Suriyeliler, bekleyişini sürdürdü. Suriyeli vatandaşlar askerler, su ve gıda yardımı yaptı. DEAŞ’ın saldırısı ve ardından çıkan çatışmaların sürdüğü Kobani’de iki gün içerisinde 175 yaralı Türkiye’ye getirildi. Yaralıdan 6’sı öldü, sınır hattında çok sayıda ambulans hazır bekletiliyor.

DEAŞ, PYD VE ESAD EL ELE:

 Oyunu deşifre eden 5 madde

İşte Kobani’de silahla, dünyada algıyla oynuyan terör üçlüsünün Türkiye karşıtlığını açığa çıkaran 5 gizli gündemin ispatı.

2014’teki ilk Kobani girişiminde, 4.500 militanıyla geri çekilmek zorunda kalan DEAŞ; bugün güçlü koalisyon ve PYD’nin hakimiyetine rağmen şehre yalnızca 100 militanıyla girdi.

Operasyon, Kobani’yi işgalden çok ‘Terörist Türkiye’ algısına ve yalanına zemin hazırlamak, terör korkusu yaymak amacıyla gerçekleştirdi.

Dünyanın dikkatini teröre çekmek için, Kobani’de, YPG güçleriyle savaşmak yerine siviller katledildi.

Dünya medyasında, “Türkiye, teröre destek veriyor” yalananı yayacak güya sivil kişiler görevlendirdi.

Esad rejimi ve koalisyon güçleri katliama hiçbir müdahalede bulunmadı.

Türkiye olmasıydı ölürdük

Kobani’deki  çatışmalarda yaralanan ve Şanlıurfa’da tedavi altına alınanlar,  korku dolu anlar yaşadıklarını anlattı.  Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Zergişe Muhammed, Terör örgütü DAEŞ’ın köylerine aniden baskın yaptığını belirten Muhammed, sokakta karşısına çıkan 2 kişinin kendisine silah doğrultarak 5 el ateş ettiğini söyledi. Muhammed, boynuna isabet eden mermiyle yaralandığını kaydetti. Tedavi gördüğü hastanede sağlığına kavuşmayı bekleyen Muhammed, korku içinde geçen saatlerin unutulmaz olduğunu vurguladı. Yaralılardan Alcine Hasan da, “Bize hastanede çok iyi bakıyorlar. Yiyecek verdiler, elbise verdiler hepsine teşekkür ediyoruz” dedi. Azad Bedirhan ise “Türkiye’deki hastaneler olmasaydı biz ölürdük” ifadesini kullandı.

İsrail’in küstahlığına büyük tepki

Sadakataşı Derneği’nin Mescid-i Aksa’daki iftar programı için İsrail’e giden aralarında STAR yazarı Halime Kökçe ve Hasan Öztürk’ün de bulunduğu 9 Türk’e havaalanında saatlerce sorgulayıp sınırdışı eden İsrail’e Ankara’nın tepkisi sert oldu.

İsrail’in küstahlığına büyük tepki

Ankara’daki İsrail Maslahatgüzarı izahat vermek üzere Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Başbakanlık’tan yapılan açıklamada ise, “Türk gazeteci heyetinin geçerli vizeye rağmen girişlerine izin verilmemesinin seyahat, düşünce ve basın özgürlüğüne yönelik açık bir müdahaledir” denildi. STAR yazarı Halime Kökçe, “Olay çığırından çıkması için özel bir çaba sarf ettiler“ dedi.

YA İSRAİLLİ GAZETECİ OLSAYDI

8 saat süren İsrail işkencesinin ardından sınır dışı edilen gazeteciler gece saat 03.10’da Tel-Aviv’den İstanbul’a geldi. Gazeteciler ve aktivistler burada bir grup kalabalık tarafından karşılandı. Gazeteciler Cemiyeti’nin olaya tepki vermediğini kaydeden Hasan Öztürk, “Ben Cemiyet üyesiyim, açıklama da yapmadılar. İsrailli bir gazetecinin  başına Türkiye’de böyle bir şey gelseydi bırakın İsrail ve uluslar arası gazeteci cemiyetlerini Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve gazeteler nasıl tepki verirdi. Türkiye Gazeteciler cemiyeti sessizliğe büründü” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Beşiktaş 28 19 7 2 32 64
2 Medipol Başakşehir 28 16 9 3 29 57
3 Fenerbahçe 28 15 8 5 25 53
4 Galatasaray 28 15 4 9 17 49
5 Trabzonspor 28 14 5 9 7 47
6 Antalyaspor 28 12 7 9 -3 43
7 Gençlerbirliği 28 10 9 9 0 39
8 Atiker Konyaspor 28 10 9 9 -2 39
9 Osmanlıspor FK 28 9 10 9 4 37
10 Kasımpaşa 28 10 7 11 1 37
11 Karabükspor 28 10 5 13 -7 35
12 Bursaspor 28 10 5 13 -10 35
13 Aytemiz Alanyaspor 28 10 4 14 -6 34
14 Akhisar Bld. Genç. 28 9 6 13 -13 33
15 Kayserispor 28 7 6 15 -15 27
16 Gaziantepspor 28 7 4 17 -19 25
17 Çaykur Rizespor 28 6 6 16 -16 24
18 Adanaspor 28 5 5 18 -24 20
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Yeni Malatyaspor 29 16 6 7 14 54
2 Medicana Sivasspor 29 13 10 6 14 49
3 Eskişehirspor 29 14 10 5 14 49
4 Giresunspor 29 13 8 8 8 47
5 Ümraniyespor 29 12 10 7 8 46
6 Göztepe 29 13 7 9 2 46
7 Boluspor 29 13 5 11 -1 44
8 Altınordu 29 10 10 9 0 40
9 Balıkesirspor 29 8 12 9 11 36
10 Vartaş Elazığspor 29 11 8 10 5 35
11 Adana Demirspor 29 8 13 8 1 34
12 Denizlispor 29 10 7 12 0 34
13 Manisaspor 29 9 9 11 -2 33
14 Samsunspor 29 8 7 14 -12 31
15 Sanliurfaspor 29 7 9 13 -6 30
16 Gaziantep BB 29 6 8 15 -12 26
17 Bandırmaspor 29 6 7 16 -17 25
18 Mersin İdmanyurdu 29 6 10 13 -27 25
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 26 17 4 5 27 55
2 MKE Ankaragücü 26 17 4 5 23 55
3 Hatayspor 26 13 7 6 13 46
4 Menemen Belediyespor 26 12 9 5 13 45
5 Karşıyaka 26 12 5 9 9 41
6 Niğde Belediyespor 26 11 8 7 8 41
7 Kastamonuspor 26 11 7 8 8 40
8 Sarıyer 26 10 8 8 4 38
9 Eyüpspor 26 11 4 11 -9 37
10 Etimesgut Belediyespor 26 10 6 10 5 36
11 İnegölspor 26 6 14 6 0 32
12 Aydınspor 1923 26 8 7 11 -4 31
13 Tuzlaspor 26 8 6 12 -8 30
14 Bugsaşspor 26 6 11 9 -1 29
15 1461 Trabzon 26 5 13 8 0 28
16 Tokatspor 26 6 10 10 -4 28
17 Kırklarelispor 26 4 9 13 -12 21
18 Kayseri Erciyesspor 26 0 2 24 -72 -1
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbulspor 26 17 3 6 21 54
2 Erzurum BB 26 14 7 5 23 49
3 Amed Sportif 26 14 6 6 13 48
4 Kocaeli Birlik Spor 26 13 6 7 6 45
5 Keçiörengücü 26 12 8 6 11 44
6 Sivas Belediyespor 26 11 9 6 9 42
7 Pendikspor 26 10 6 10 -1 36
8 Nazilli Belediyespor 26 9 8 9 -5 35
9 Bucaspor 26 11 4 11 -6 34
10 Zonguldak Kömürspor 26 8 9 9 2 33
11 Konya Anadolu Selçukspor 26 9 5 12 -9 32
12 Kahramanmaraşspor 26 7 10 9 -5 31
13 Hacettepe Spor 26 7 9 10 1 30
14 Fethiyespor 26 7 8 11 -6 29
15 Anadolu Üsküdar 1908 26 5 11 10 -10 26
16 Fatih Karagümrük 26 6 7 13 -9 25
17 Büyükçekmece Tepecikspor 26 6 5 15 -17 23
18 Ofspor 26 5 5 16 -18 20
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık