Değerler...

  • Dolar 5.6808
  • Euro 6.5261
  • GR ALTIN 223.12
  • ÇEYREK 365.31

Aydın'da İlk Kez Bir Kadın Yılın Ahisi Seçildi

Aydın'da 'Yılın Ahisi' seçilen 40 yıllık terzi Zeliha Saykoğlu, Vali Sayın Erol Ayyıldız tarafından ödüllendirildi.

Aydın'da İlk Kez Bir Kadın Yılın Ahisi Seçildi
  • 14 Mayıs 2015, Perşembe 21:16
 Aydın’da her yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ahilik haftası etkinlikler kapsamında AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan, Ticaret İl Müdürü Şeref Yazıcı, Aydın Sanayi Odası Genel Sekreteri Kerem Öden, Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kanat Ay Karul, Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri Başkanvekili Hüseyin Eken, Aydın-Muğla İlleri Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanvekili Levent Atilla Aydın Vali Sayın Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Aydın'da 'Yılın Ahisi' seçilen Terzi Zeliha Saykoğlu'na Vali Ayyıldız tarafından plaket takdim edildi. Emektar terziyi kutlayan Vali Ayyıldız, "Öncelikle başarısından dolayı ilimizde 'Yılın Ahisi' seçilen Zeliha hanımı gönülden tebrik ederim. Tarihi çok eskilere dayanan çok güzel ve değerli ahilik geleneğimizi yaşattıkları için bütün oda başkanlarını kutluyorum. Esnaf kültürümüzün korunması ve ilelebet devam ettirilmesi için gösterilen çaba takdire şayandır. Yılın Ahisi Zeynep Hanıma başarılarının devamını dilerim. Hepimizin Ahilik Günü kutlu olsun " diye konuştu.

Ahilik Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler veren AYESOB Başkanı Çetindoğan da, “Ahilik teşkilatı sık sık, dünyada yaşamak için bilgi, ahlak ve sanata, esnaf-sanatkarlar arasında yardımlaşma ve işbirliğine, ahiret için de takva ve iman esaslarına sımsıkı sarılmaya ihtiyaç olduğunu hatırlatırdı. Bu bakış açısının uygulamaya konulmasıyla Ahilik Örgütü, günümüzde gelişmiş ülkelerin çok önem verdikleri sivil toplum kuruluşlarının dünyadaki ilk, en kapsamlı ve en mükemmel örneğini oluşturmuştur. Bugün Ahilik ile ilgili yeni tespitler bulunduk. Ahilik 500 yıldır hem sosyal hem de siyasal tarihimizi etkilemiştir. Esnaflarımız ekonomik ve sosyal yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Esnaflarımız toplumun bel kemiğini oluşturuyor. Bu nedenle Ahilikten ilham almamız gerekmektedir” dedi.

Yılın Ahisi seçilen Zeliha Saykoğlu ise, 1976 yılından bu yana eşiyle başladığı terzilik mesleğiyle uğraştığını söyleyerek, "Böyle bir ödüle şahsımı layık gördükleri için Sayın Valimiz Erol Ayyıldız beye ve tüm odalara teşekkür ediyorum. Beni ailemi çok mutlu ettiniz" diye konuştu.

/286/1  /286/DSC_1666  /286/DSC_1677  /286/Manşet  

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık