Değerler...

  • Dolar 5.6440
  • Euro 6.4993
  • GR ALTIN 222.53
  • ÇEYREK 363.30

Dünya Kadınlar Günü “Kadınlarımızı Dinliyoruz” Projesi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle “Kadınları Dinliyoruz” projesi hayata geçirildi.

Dünya Kadınlar Günü “Kadınlarımızı Dinliyoruz” Projesi
  • 08 Mart 2016, Salı 14:21
 Mahmut Deniz / Antalya

        Projenin hayata geçirildiği Antalya Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Antalya Valisi Muammer Türker ve eşi Filiz Türker, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, protokol üyeleri ile sivil toplum kuruluşları katıldı.

        Programda, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Vali Muammer Türker; 8 Mart’ın kadınların sorunlarına dikkat çekerek çözüm önerilerinde bulunulan uluslararası etkinliklerden birisi olduğuna işaret etti. Vali Türker, bütün öğretilerde ve dinlerde kadınların çok özellikli bir konumda olduğunu kaydetti.

        İslamiyet ile Türk kültür ve geleneklerinde de kadının çok ayrıcalıklı bir konumu olduğuna değinen Vali Türker; “1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlara seçme seçilme hakkının verilmesi bunun göstergelerinden bir tanesi. Dünyadaki demokratik toplumlarda buna dâhil, kadınlara seçme ve seçilme hakkını ilk tanıyan ülkelerden biri olma payesini bu millet tarihine kaydetmiştir” diye konuştu.

        Gelinen noktada toplumdaki aile içi ve kadına şiddet konularında kafa yormak, sorgulamak ve çözümler üretmek gerektiğini dile getiren Vali Türker; “Bugün uygulanmaya başlaya proje ile kadınlarımızın sorunlarını dinleyip, devlet ve yerel yönetim olarak neler yapabiliriz. Topluma nasıl sorumluluklar düşüyor. Sivil toplum olarak buna nasıl katkı sağlanabilir. Bunların arayışları, farkındalık yaratmak ve çözüm üretmek için bu projeler yapılıyor” dedi.

        Konuşmaların ardından onurlandırmaya değer görülen kadınlara hediyelerin verildiği programda, fuayedeki sergi gezilerek toplu fotoğraf çekildi.

        Proje ile AKM Perge Salonu'nda kurulan stantlarda gün boyu kadınlara sosyal hizmet modellerinin tanıtımları yapılarak, ihtiyaçları halinde uygun hizmetlerden faydalandırılmalarına ilişkin rehberlik sağlanacak. Proje’nin Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'nde uzman personel tarafından haftanın belli günlerinde kadınlara rehberlik hizmeti sunularak devam etmesi planlanıyor.

Fotoğraflar: Rıza Erçin

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık