Değerler...

  • Dolar 6.1998
  • Euro 7.3420
  • GR ALTIN 240.76
  • ÇEYREK 398.00

FUTBOLCU ORDUSU "BEŞİKTAŞ FUTBOL OKULU KEMER!"

Kemer'de bulunan ve 160 sporcusu ile adeta bir futbolcu ordusu konumuna gelen Beşiktaş Futbol Okulu Kemer, profesyonel bazlı eğitimleri ile çalışmalarına devam ediyor.

FUTBOLCU ORDUSU
  • 30 Mart 2017, Perşembe 18:00
 Futbol okulunda 6-15 yaş arası sporcular, okul döneminde Cumartesi-Pazar, yaz tatillerinde de hafta içi programlarıyla eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Birinci yılını dolduran Kemer Beşiktaş Futbol Okulu'nda yer alan sporcuların maç heyecanı yaşamaları için Oflaz Kemer Kartalları Kulübü kuruldu. Kulüp şu anda U-11 kategorisinde resmi müsabakalara katılıyor.

160 çocuğa futbol eğitimi veriyorlar!

Kemer Beşiktaş Futbol Okulu Baş Antrenörü Teknik Koordinatör Engin Yılmaz birinci yılını doldurduklarını ve gösterilen ilgiden de son derece memnun olduklarını söyledi. 160 sporcuya ulaştıklarını belirten Yılmaz, " Kemer'de Beşiktaş Futbol Okulu olarak birinci yılımızı doldurduk. İlk antrenmanımızı da 35 çocuğumuz vardı, şu anda 160 çocuğumuz ile futbol eğitimlerimize devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Kemer halkı çalışmalarımızın da kalitesini görerek bize değer verdi. Yöremizin böyle ilgi ve değere ihtiyacı vardı. Bu arada artan sporcu sayımıza da ek olarak antrenör sayımızı da arttırırdık. Bu yoğunluğu görünce çocuklarımızı müsabaka şartlarına, müsabaka heyecanı yaşamaları için kulüp kurmaya karar verdik. Neticede çocuklarımızın burada öğrendiklerini esas sergilemeleri yerde çalışmalarının sonucunu göstermeleri gerekiyordu. Oflaz Kemer Kartalları adında kulübümüzü kurduk. Şu an U-11 kategorisinde resmi müsabakalara katılıyoruz. Bu da onlar için büyük bir tecrübe olacak. Sayıca geride kalan sporcularımızda bu kategoriye girip maçlara katılmak için daha çok çalışacaklar" dedi.Amaç önce iyi bir yurttaş, sonra iyi bir sporcu!

Kemer Beşiktaş Futbol Okulu Baş Antrenörü Teknik Koordinatör Engin Yılmaz "Oflaz Kemer Kartalları Kulübü ve Beşiktaş Futbol Okulunun ana amacı ve düşüncemiz şudur. Bu çocuklarımız ileride devletimizin birer üyesi, bireyi olarak birer yurttaş olacaklar. Bu yurttaş kalitesini arttırmak için çocuklarımıza disiplin, kişilik, ahlak, özgüven, demokratik yaşamın ilk şartı olan kurallı yaşama becerilerini burada veriyoruz. Önce ailelerimize bunu vermeye çalışıyoruz. Önce iyi yurttaş, sonra iyi bir futbolcu diyoruz. Bu amaçla da antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Herkes bu zeminden geçmesi gerekiyor ki, zemin de iyi bir yurttaş olmak. Bu yolda da iyi gidiyoruz. Ailelerimizin ilgisi oldukça fazla. Buda bize ayrı bir heyecan ve şevk katıyor. Bu arada teknik kadromuzu beşe çıkartmayı planlıyoruz. Çocuklarımıza daha fazla ilgi ve kontrol vermek istiyoruz" diye konuştu. ( Halil ÖNCÜ-KEMER )

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık