Değerler...

  • Dolar 4.7915
  • Euro 5.6134
  • GR ALTIN 189.95
  • ÇEYREK 310.67

Türk Telekom’un ‘Sesli Adımlar’ı Barcelona’danduyuldu

Dünya Mobil Kongresi’nde Türk Telekom’a GLOMO Ödülü:

Türk Telekom’un ‘Sesli Adımlar’ı Barcelona’danduyuldu
  • 01 Mart 2017, Çarşamba 15:00
 Türk Telekom’un Sesli Adımlar’ı dünyaya ses verdi. Türk Telekom, Dünya Mobil Kongresi (MWC) kapsamında gerçekleştirilen GLOMO Ödülleri’nde “Erişilebilirlik ve Kapsayıcılık için En İyi Mobil Kullanım”kategorisinde finale kalan ‘Sesli Adımlar’ projesi ile birincilik ödülünü elde etti.Türk Telekom’un 170’ten fazla proje arasından birinciliğe layık görülen Sesli Adımlar projesi, işitme ve görme engellilerin kapalı alanlarda yardıma ihtiyaç duymadan özgürce hareket edebilmeleri amacıyla geliştirildi.

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu: “Hem işitme hem de görme engellilerin kapalı alanlarda yardıma ihtiyaç duymadan özgürce hareket edebilmeleri ve sosyalleşebilmelerini sağlayan Sesli Adımlar uygulaması, operatör bağımsız olarak tüm işitme ve görme engellilerin kullanımına ücretsiz olarak sunulmasıyla dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.”

Türkiye'nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom’un ‘Sesli Adımlar’ projesi,Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi (MWC) kapsamında verilen GLOMO Ödülleri 2017’de “Erişilebilirlik ve Kapsayıcılık için En İyi Mobil Kullanım”kategorisinde birinci oldu. 170’ten fazla projenin değerlendirildiği ve dünya çapında beş farklı projenin finale kalarak yarıştığı kategoride ‘Sesli Adımlar’ uygulaması,görme ve işitme engelli kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve Dünya’da bir ilk olan sesli ve görüntülü rehberlik desteği ile birincilik ödülünü aldı. Ödüller,Dünya Mobil Kongresi kapsamında 28 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Hem görme engellilere hem de işitme engellilere yönelik ödüllü proje

Türk Telekom İş Destek Genel Müdür YardımcısıŞükrü Kutlu, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede,Türkiye’de bir ilk olarak 2014 yılında hayata geçirilen Sesli Adımlar projesi,Boni ile yapılan Ar-Ge çalışmaları ilegeliştirildi. Geliştirme süreçlerinde dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen işitme ve görme engelli organizasyonlarının desteği alındı. Hem işitme hem de görme engellilerin kapalı alanlarda yardıma ihtiyaç duymadan özgürce hareket edebilmelerive sosyalleşebilmelerini sağlayan Sesli Adımlar uygulaması, operatör bağımsız olarak tüm görme ve işitme engellilerin kullanımına ücretsiz olarak sunulmasıyla da dünyada bir ilke imza atmış durumda. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi.

Görme engelliler Sesli Adımlar uygulamasıyla kapalı alanlarda rahatça gezebilecek

Sesli Adımlar uygulaması, görme ve işitme engellilerin alışveriş merkezi, havaalanı,kampüs, tatil köyü gibi büyük ve karmaşık alanlar içerisinde herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadan gitmek istedikleri yeri bulmalarını veya o an nerede olduklarını anlamalarını sağlıyor.Ayrıca;hastane, belediye, bakanlık, cami ve kütüphanelerde de kullanılan uygulamanın, önümüzdeki dönemde yeni uygulama alanları ile kapsamının daha da genişletilmesi üzerine çalışılıyor.

Global başarılara devam

Sesli Adımlar uygulaması daha önce de birçok global başarıya imza atmıştı. Sesli Adımlar, Ethical Corporation 2016 Sorumlu İş Ödülleri’nde (Responsible Business Awards), Sürdürülebilir İnovasyon (SustainableInnovation) dalında finale kalmışve Tavsiye Edilen (HighlyCommended) uygulama seçilmişti.Sesli Adımlar uygulaması aynı zamanda, NationalFederation of theBlindIndoorNavigation Challenge’de altı büyük uygulama arasında en iyi uygulama seçilmişti.

Detaylı Bilgi ve İletişim için:

 

 

Fatma G. Kabasakallı

Tel: 0506 153 6990                                                                         

fatma.kabasakalli@desibelajans.com

 

Türk Telekom Grubu Hakkında:

176 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 31 Aralık 2016 itibarıyla 13,1 milyon sabit erişim hattı, 8,7 milyon genişbant ve 18,6 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 33.224 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100'üne sahiptir.

 

Boni Hakkında:

2011 yılında kapalı alanlarda mikro konum belirleme teknolojisi geliştirmek üzere İTÜ’de Ar-Ge projesi olarak başlayan girişim, patent korumalı teknolojisi ve uluslararası standartizasyon çalışmaları ile kendi alanında önce firmalardandır. Boni’nin İTÜ ARI Teknokent haricinde, ABD Şikago ve Almanya Berlin’de ofisleri bulunmaktadır. Bi çok uluslararası oluşum ile iş birliği içerisinde bulunan Boni’nin gelirlerinin yarısından fazlası yüksek teknoloji ihracatından oluşmaktadır

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık