Değerler...

  • Dolar 4.7770
  • Euro 5.6083
  • GR ALTIN 189.25
  • ÇEYREK 311.22

Türkiye Kalite Derneği - KalDer, vizyon, ilke ve değerlerini 2030 gelecek öngörüsüne göre belirledi.

MAC iletişim

Türkiye Kalite Derneği - KalDer, vizyon, ilke ve değerlerini 2030 gelecek öngörüsüne göre belirledi.
  • 09 Mart 2017, Perşembe 14:37
 

KalDer 2030 Vizyonu "Sürdürülebilir iş ve yaşam kalitesine yön gösteren, dönüşüme liderlik eden bir Sivil Toplum Kuruluşu" olacak şekilde yenilendi.

Basın Bülteni                                                                                 09.03.2017

Mükemmellik kültürünü ve kalite algısını yaşamın her alanına yaymak ve sürdürülebilir hale getirmek için çalışan Türkiye Kalite Derneği (KalDer) 2030 gelecek hedefini şekillendirmek için geniş katılımlı bir Arama Konferansı ve Strateji Çalıştayı gerçekleştirdi. KalDer bu çalıştayda misyon, vizyon ve ilke değerlerini çağın 'Yeni Normal'lerine göre revize etti.  

Buna göre KalDer'in Misyonu; 'Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak', 2030 Vizyonu ise; 'Ülkemizde sürdürülebilir iş ve yaşam kalitesine yön gösteren, dönüşüme liderlik eden bir sivil toplum kuruluşu olmak' şeklinde güncellendi. 

KalDer'in ilke ve değerleri ise 4 maddede toplandı: 

* İnsana, topluma ve doğaya saygı

* Güvenilir Olmak

* Yenilikçilik ve Sürekli İyileştirme

* Gönüllülük

25 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan KalDer'in ülkemizin en prestijli sivil toplum kuruluşları arasında gösterildiğini ve bundan gurur duyduklarını ifade eden KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, iki bini aşkın üye ile büyümeye devam edeceklerini söyledi. 

KalDer'in mükemmellik kültürünün benimsenmesinde etkin ve rehber bir konuma sahip olduğunu vurgulayan Buket Eminoğlu Pilavcı, "Mükemmelliğin dönüşüm rotası olmayı kararlıkla sürdüreceğiz. Biz KalDer'in bir dernekten daha fazlası olduğuna, kalkınmanın ülkemizdeki olmazsa olmaz yapıtaşlarından biri olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda kamu ile pek çok işbirliği içerisindeyiz. Rekabet koşullarının acımasızlaştığı küresel iklimde vizyonumuzu, kurumsal hafızamızı KalDer olarak biz de yenilemeliyiz. Rekabet ve sürdürülebilirlik konularında itici bir güç olacağımız gibi yenilikçi tavrımızla da diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek bir model teşkil etmeliyiz. Sadece ekonomide değil; bilim, sanat, politika, eğitim yani yaşamın her alanında söyleyeceklerimiz var. Arama Konferansı ve Strateji Çalıştayı bu sebeple çok önemliydi. Çok değerli paylaşımlarda bulunduk ve ülkemiz adına önemli kararlar aldık. Artık bu kararları hayata geçirmek için çalışacağız." dedi.  

KalDer hakkında 

Merkezi İstanbul'da bulunan KalDer, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir'de kurduğu şubeler ve Kayseri, Trakya, Doğu Marmara Temsilcilikleri ile kalite ve mükemmellik bilincinin yurt çapında yayılmasına öncülük ediyor. 1998 yılında Ulusal Kalite Hareketi'ni (UKH) başlatan KalDer, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM)'in Ulusal İşbirliği Ortağı'dır. 2006 yılında Amerika Kalite Derneği (ASQ) ile işbirliği yapan ve aynı zamanda Orta Doğu Kalite Organizasyonu'nun (MEQA) kurucu üyesi olan KalDer'in ana faaliyetleri arasında; Türkiye Mükemmellik Ödülü ve Mükemmellik Yolculuğu Tanıma ve Ödüllendirmeleri ,Kalite ve Yönetim alanındaki Eğitimler, Rehberlikler, Kalite Kongresi ve Kamu Kalite Sempozyumu, Mükemmelliği Arayış Sempozyumu, Mükemmellik Zirveleri, Yerel Kalite Günleri ve Şölenleri, Deneyim Paylaşım Konferansları, Kıyaslama Çalışmaları ve Türkiye Müşterinin Sesi gibi çalışmaları sayılabilir.

 www.facebook.com/turkiyekalitedernegi  

 www.twitter.com/kalitedernegi 

 www.linkedin.com/company/kalder  

 www.youtube.com/kalitedernegi 

 www.instagram.com/turkiyekalitedernegi

Mehtap Akbaş Çiftci
Kurucu Ortak/Yönetici
MAC İletişim

Tel: 0262 349 47 49 
Cep: 0532 456 27 86
E-posta: mehtapciftci@maciletisim.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık