Değerler...

  • Dolar 4.7915
  • Euro 5.6134
  • GR ALTIN 189.95
  • ÇEYREK 310.67

“YOLANTA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLEANTALYA DOB SAHNESİNDE

Başak BENLİAY Antalya Devlet Opera ve Balesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Tel: 0242 343 30 98 Faks : 0242 343 30 98

“YOLANTA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLEANTALYA DOB SAHNESİNDE
  • 10 Mart 2017, Cuma 9:15
 Antalya Devlet Opera ve Balesi, Ocak ayının sonunda prömiyerini gerçekleştirdiği ve özellikle dekor ve kostümü ile sanatseverlerin büyük beğenisini kazanan Çaykovski’nin“Yolanta” operasını 11 Mart Cumartesi saat: 15.00’te sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini AlexandruSamoila’nınyapacağı eseri Figen Ayhan Karakellesahneye koyuyor.
Tükçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilecek olan eserin dekoruGürcan Kubilay, kostümü Gizem Betil, ışık tasarımıMustafa Eski, projeksiyon tasarımı ise Zekiye Şimşek ve Sinan Atay tarafından hazırlanırken, Antalya DOB korosunu Mahir Seyrek yönetiyor.

Çaykovski’nin bestelediği son opera

Çaykovski’nin bestelediği son opera olan “Yolanta”nın librettosu bestecinin kardeşi Modest Çaykovski’ye ait. Napoli KralıRéne’nin genç ve gözleri görmeyen kızı Yolanta’nınhikayesini konu alan eserde Yolanta ve sevgilisinin düeti dünya opera repertuvarının en lirik ve etkili parçalarının arasında yer alıyor. 

Orijinali 1 perde olan fakat Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 2 perde olarak sahnelenen eserde“Yolanta” rolünü Sevinç Bilgin, “Vaudémount” rolünü GöksayYaran, “Réne” rolünü Engin Suna, “Robert” rolünü Onur Alpaslan, “İbn-Hakia” rolünü Mehmet Ali Tutar, “Bertrand” rolünü Emre Akyurt, “Alméric” rolünü Fatih Şanal, “Marta” rolünüGülçin Gültekin, “Brigitta” rolünü Sinem Seçil Baddalve “Laura” rolünü Pınar Tekolcanlandıracak.
Eserin30, 15 ve 10 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden vewww.biletiva.cominternet adresinden temin edilebilir.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık