Değerler...

  • Dolar 6.2198
  • Euro 7.3216
  • GR ALTIN 240.95
  • ÇEYREK 398.00

FETÖ ile ilgili bilinmeyen kalmayacak

Ekim’de yeni yasama yılına başlamaya hazırlanan Meclis, darbe girişimini tüm detayları ile masaya yatıracak. 15 Temmuz Araştırma Komisyonu üyelerinden AK Partili Petek, “FETÖ ile ilgili hiçbir soru işareti kalmayacak” dedi

FETÖ ile ilgili bilinmeyen kalmayacak
  • 26 Eylül 2016, Pazartesi 8:56
 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekili ve Burdur Milletvekili Reşat Petek, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun Meclis'in yasama yılına başlamasıyla birlikte 4 ay içinde FETÖ'cülerin hain darbe girişimini tüm boyutlarıyla aydınlatacağını söyledi. Petek, Meclis tatile girmeden önce 15 Temmuz darbe girişimini ve bu darbe girişiminin ana aktörü olan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) başlangıcı, gelişmesi, emniyet, yargı, silahlı kuvvetler ve kamu kurumları içinde sızmasını araştırmak için komisyonun kurulduğunu hatırlattı. Petek, FETÖ'nün yaptığı çalışmalar, finans yönü, sosyal ve psikolojik sonuçları ile bundan sonra FETÖ ve benzeri bir terör örgütünün Türkiye'de başka bir darbe girişimine kalkışamaması için alınması gereken tedbirleri de araştıracaklarını bildirdi.
'BİLİNMEYENLER VAR'
15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na AK Parti'den seçilen 9 milletvekili arasında kendisinin de yer aldığını hatırlatan Petek, önümüzdeki dört ay boyunca yoğunluğunun bu araştırma komisyonu çalışmalarında olacağını belirtti. Petek, FETÖ ile ilgili bilinenlerin yanında bilinmeyenlerin de olduğunu vurgulayarak, "Şu anda basına intikal eden resmi kurumların yapmış olduğu çalışmalar, yargının yürüttüğü faaliyetler, idari makamların yaptığı çalışmalarla FETÖ ile ilgili bildiklerimiz var. Ama kafamızda soru işareti olan pek çok konu da var" diye konuştu. Petek şöyle devam etti: "Bizzat bilgi alınması gerekli görüldüğünde cezaevlerinde yatanlar dahil, gidip onlarla görüşmeler yapıp bu olayı aydınlatacak bilgisi olanlardan etraflı bilgilerin alınması önemli. 15 Temmuz darbe girişimini dört başı mamur şekilde sebepleri, gelişmesi ve sonuçlarıyla tespitlerimizi yapacağız ve önerilerimizi ortaya koyacağız. Bu, Türkiye'nin hem kendi içinde alacağı tedbirler açısından hem de dış ülkelere darbe girişiyle ilgili seçilmişlerden oluşan bir komisyonun ortaya koyacağı sağlıklı bir rapor olacak. Bu dış ülkeleri aydınlatacak vesika olması bakımından son derece önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum."

?AÇILIŞ GÜNDEMİ TEZKERENİN UZATILMASI
TBMM'NİN 26. dönem ikinci yasama yılı çalışmaları, 1 Ekim Cumartesi günü başlayacak. 20 Ağustos'ta tatile giren Meclis'te cumartesi günü ilk tören Meclis Atatürk Anıtı'nda yapılacak. Ardından saat 15.00'te TBMM Genel Kurulu çağrısız olarak kendiliğinden toplanacak. Başkan İsmail Kahraman, birleşimi açtıktan sonra sunuş konuşması yapacak. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Genel Kurul'a takdim edecek ve İstiklal Marşı okunacak. Daha sonra Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'na hitap edecek. Meclis'in ilk işi ise Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresi olacak.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık