Değerler...

  • Dolar 6.0582
  • Euro 6.9965
  • GR ALTIN 231.57
  • ÇEYREK 375.66

  • 10 Ekim 2017, Salı 16:33
EyüphanKAYA

Eyüphan KAYA

Ben iç barışıma bakarım; AB, ABD de neymiş?

 

Benim ülkemin derdi cefası yeri geldi kabalaştı, ağırlaştı, iniş çıkışlar yaşadı. Fakat an itibariyle 15 Temmuz’un halk hareketiyle rayına oturdu.

Onun da teması ezan, sala, tekbir, vatan ve bayrak oluşturdu. İşin ilginç tarafı ulusalcı ve milliyetçi kimselerin sesi çok çıkmaya başladı.

Dikkat, dikkat şu anda bu ülkeyi ulusalcılık ve milliyetçilikle dizginlemek istiyorlar.

Ulusalcılık, tek tip vatandaş eski deyimle makbul vatandaş yetiştirme hayali ki bu bir beladır, devleti halkı hep karşı karşıya getirir ve devlet millet boğuşmasından öte gitmez.

Milliyetçilik de halk arasına daima bir öteki oluşturur çünkü nemalandığı alan bu, bu da halkın bir biriyle uğraşmasına neden olur. Kin ve nefretin yaşamasına sebep olur.

Her iki durumda da düşmanlarımız bize doya doya güler maalesef.

Dünyadaki gelişmeler göstermiş ki ulusalcılık ve milliyetçilik devletlerin büyümesini de, gelişmesini de engelliyor.

Hele şu ulusalcı CHP’ye, Milliyetçi MHP’ye bakın Allah aşkına bunlar bu memlekette ne yapmışlar, nasıl bir katkıları olmuş, benim bildiğim ulusalcı CHP vatandaşın %80’ine iyi bakmıyor, küçük görüyor, MHP’ye gelince dönüp dolaşıp Kürt kavramı üzerinde öteki oluşturarak yaşamaya çalışıyor.

PKK Kürtlerin desteğini kaybedince MHP “ekmek elden gidiyor” diye bir arayışa girdi derken Berzani referandumu imdadına yetişti.

Ben son tahlilde televizyonları izliyorum maalesef Türkçülük havası estiriyorlar.

Şaka bir yana Türkiye Kendi Kürd’üyle barışmazsa hep böyle patinaj edip duracak.

Kürtler televizyon ekranlarında yok diye yok saymayın, sabırlı bir halk olarak “ya sabur” çekiyor, o PKK adıyla bazılarını yakalayıp çıplak hale getiren korkak ve insan onurunun yüz karası kimseler var ya unutmayın onlar bu ülkenin sinsi düşmanlarıdır.

Onlar bu onursuz davranışlarıyla Kürdü sahaya davet ediyorlar ama Kürdün iki değeri var; Din ve Namus bu ikisine müdahale edilmedikçe sabr etmesini bilirler. Çünkü Kürt vatandaşlarımız kavga etmeyi bilmiyorlar ya öldürürler ya da ölürler bu da ancak bu iki değer uğruna olsa değer.

15 Temmuz sonrası bu milliyetçilik belasını uykudan uyandıran kimselere teessüf ederim, anlaşılır gibi değil.

Milliyetçilik; çağdışıdır, İslam inancına aykırıdır, hukukta yeri yoktur, üstelik ne dünyevi ne de uhrevi bir faydası da kimseye dokunmuyor, benden söylemesi,

Düşünebiliyor musunuz? Bir muhalefet lideri beş bin adamım hazır diyor, peki bir başkası on bin gencim hazır dese ne olacak. Birilerinin gazını alarak siyaset yapmakla ülkenizi bir yere vardıramazsınız, kendi kendinizi aldatmayın. Saten helâl süt emmiş, asil Türkler bu tür siyasetçilere selam da vermiyor bilmekte fayda var.

20 yıl önce rahmetli Türkeş “Türkler daha son sözünü söylemediler” deyince bir Kürt vatandaşımız “bu da bir şey mi, Kürtler daha ilk sözlerini bile söylememişler.” Demişti.

Ne kadar manidar bir ifade değil mi? gerçekten Kürtler Bazı Türkçü düşüncenin esiri kof beyinliler gibi yapsalardı bu memleketin hali nice olacaktı düşünmek bile istemiyorum.

Hala bile hep saldırıya uğrayan Kürtlerdir, yazık ki ne yazık! Yahu sen vatandaşlarınla ihanet içindeysen AB, ABD seninle ihanet içinde olmuş çok mudur?

Sen kendine bak kendine, vatandaşını önemse, bu memleketin tapusu 80 milyon vatandaşlarımızındır ve bu 80 milyon vatandaş ta hepsi Türk değildir, bunu böyle bileceksiniz çünkü sen bilmesen de zaten öyledir.

Cudi dağının üzerine konan Hz.Nuh’un gemisinde üç oğlu vardı birinin neslinden Çekik gözlü Çin Japon Kazaklar üredii, Birinin neslinden Zenciler dünyaya geldi, Diğerinin neslinden de Fars, Azeri, Kürt, Türk ve Araplar peyda oldu. Nedir bu insanlığın yüzkarası ırkçılık, değil mi?

Bu cumhuriyet Türkiye Cumhuriyetidir, Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşlarımızın devletidir.

Anadolu’yu rahat bırakın. İşimize gücümüze bakalım, kardeşçe yaşayalım


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık