Değerler...

  • Dolar 6.0582
  • Euro 6.9965
  • GR ALTIN 231.57
  • ÇEYREK 375.66

  • 08 Nisan 2017, Cumartesi 9:30
MuratBarış

Murat Barış

Komünizm yalanları
Komünizmin halkların kardeşliği, sosyal adalet vs. gibi halkı kandırabilmek için uyguladığı birçok yalanı ve taktiği vardır. Adalet, Özgürlük, Barış ve Kardeşlik gibi söylemleri sık sık tekrarlayarak slogan haline getirmelerinde ki amaç halkın bilinç altına Komünizmin iyi birşey olduğu algısını oluşturmak ve bunu canlı tutmaktır. Çünkü insanların çoğu Komünizmin gerçek amacının farkında değiller ve bunu çok iyi bilen komünistler de ellerinden geldiğince komünizmin ateist bir görüşe sahip olduğu gerçeğini gizleme çabası içindedirler. Nitekim toplumunun tamamı dindar olan bir halk, bu gerçeği öğrendiğin de elbette komünizmi asla kabul etmeyecekdir. Bu yüzden aldatıcı taktikler ve yalanlarla halkı yanlarına çekmek isterler.
Bu ideolojik yöntem, masum insanların duygusal anlarını, zaaf yönlerini, geleceğe dair umutlarını kullanarak uygulanan bir Lenin taktiğidir. Lenin iktidara gelmeden önce tüm din adamlarını ziyaret eder, halka özgürlük ve zenginlik vaadlerinde bulunur ve destek isterdi ama iktidara geldiklerinde ise ilk işi halk üzerinde yoğun baskı kurmak oldu, dindarları rejim düşmanı ilan edip öldürmesi ve ibadethaneleri yağmalayıp, yaktırması oldu. Halkın erzağına el koyması ve milyonlarcasının açlıktan ölmesine neden oldu. Burada ki tek amaç halkı aç bırakarak komünist rejime boyun eğdirmek ve dinden vazgeçirmekti. Bu uygulamayı her komünist liderin uygulaması da elbette rastlantı değildir.
Komunizm tarih boyunca hiçbir zaman eşitlik, barış veya sosyal adalet getirmedi, bunun nedeni bu ideolojinin felsefesinde bunların olmamasıdır. Bazı komünistler ise o dönemlerde komünizmin doğru uygulanmadığını ve yapılanların yanlış olduğunu söylemektedirler. Oysa yanlış yaptığını söyledikleri kişiler Komünizmi kuran ve ortaya çıkaran kişilerdir. Kendilerinin de her fırsatta övdüğü ve örnek aldığı, fikirlerini benimsediği komünist liderlerdir yani komünist ideolojiyi komünist liderlerden daha iyi bildiklerini iddia etmektedirler. Görüldüğü gibi burda da komünist bir taktik uygulanmaktadır, amaç geçmişte yapılan katliamları kötüleyerek yine komünzimi iyi gösterme çabasıdır. 
Komunizmde kendinden olmayana hak tanınmaz, bu yüzden de Faşizm ile Komunizm aynı frekanstan çıkan ses gibidir. Komunizmin özlemini duyduğu kardeş halk toplumu ise, hayalini kurdukları Komunist ülkede yaşayan Ateist, Metaryalist ve Darwinist düşüncede ki halkların oluşturduğu, her türlü ahlak kurallarından yoksun, dinin olmadığı, kadınlar dahil herşeyin ortak kullanıldığı bir toplumdur. Komünizm felsefesinin dayandığı fikrin temeli evrim inancıdır. Bu sebeble tüm dinlere karşıdır, ırkçıdır, aileye önem vermez, çatısmacıdır, devlete karşıdır, milliyetçiliğe karşıdır, ahlakı zayıflık olarak görür, bilime ve sanata da tamamen kapalı bir yapıdadır.
Komünizmin fikir babası Marx, Engels dahil Lenin, Mao, Stalin ve tüm komünist liderlerin hepsi evrimcidir. Yönetimleri boyunca asla barış ve huzur olmamıştır. 1 ve 2 dünya savaşlarına neden olan bu sistem toplamda 100 milyondan fazla insanın ölümüyle sonuçlanmıştır. Bu sayı dünya tarihinden bu yana süre gelen savaşlarda ölen insan sayısından bile kat kat fazladır. Komünizmin özgürlük söyleminide bu açıdan iyi düşünmek gerekir. Komünizmin özgürlük iddiasından kastı dinsiz bir toplumdur. Komünizmde özgürlük ifadesi materyalist kültürden gelen aydınlanma yani ilahi olana karşı olma felsefesidir. Bu nedenle özgürlük adı altında sloganlaşan bu ifadenin içeriği sadece dinsizliği kapsamaktadır.
Komünistlerin uyguladığı taktiklerden biriside Atatürk taktiğidir. Hemen hemen her yerde Atatürk posterlerinin kullanılmasının nedeni yine toplum üzerinde komünizmin iyi birşey olduğunu göstermektir. Atatürk Türk milletinin çok sevdiği bir liderdir, dolayısıyla komünistler de halkı yanlarına çekebilmek için halkın Atatürk sevgisini sömürmektedirler. Oysa Atatürk hiçbir zaman komünizme destek vermemiş, hatta her görüldüğü yerde ezilmesini emretmiştir. Şayet Aatürk komünizmin iyi birşey olduğuna inansaydı cumhuriyet yerine komünizmi getirirdi, oysa çok iyi biliyordu ki bu ateist sistem dindar bir milletin vicdanına, aklına ve ahlakına çok aykırıydı. Bu sebeble komünistlerin Atatürk posterlerini kullanması sevdiklerinden değil halkı kandırabilmek içindir. 
Komünist toplumda asla dindar insanlar olmayacaktir. Çünkü dindar insanlar Komunist ideoloji karşısında ki en büyük ve en güçlü engeldir. Bu nedenle komunist yönetim altında kalan dindarlar inançları gereği ya sürülür, ya hapsedilir yada öldürülürler. Komunizmin her fırsatta Devrim dedigi şey bundan ibarettir. Komünizmde devrim anlayışı bir düzeni nasıl olursa olsun yok etmek demektir ve bunun da tek yolu karşıt fikirleri ve bu fikirde olan insanları öldürerek ortadan kaldırmaktır. Bu sebeblerden dolayı komünizmde asla sosyal bir adalet ve eşitlik sistemi yaşanmamıştır. Bu komünizmin iktidara gelmek için söylediği en büyük yalanıdır. Komünizmin tek hedefi dinsiz bir toplum oluşturmaktır, çünkü bu ideoloji ateist bir ideolojidir ve ateizmin dünya görüşüne göre şekillenmiştir yani materyalizme ve darwinizme..
Oysa islam ahlakında farklı fikirlere sahip olmak bir suç değildir. Allah kuranda insanlara din dahil her yönden baskı ve zorlama yapmayı yasaklamıştır. Demokrasinin ana kaynağı dinler yani kutsal kitaplardır. Dünyada şu ana kadar din dışında olan tüm sistemler kullanıldı ama hala dünya istenilen huzura ve refaha kavuşmuş durumda değildir. Kökeninde ayrımcılık, çatışma, ahlaksızlık, sevgisizlik ve kan olan bu sistemlerden barış dolu bir dünya beklemek elbette imkansızdır.
Temeli Darwinizme dayanan bu pağan ideolojilerine karşı Anti fikri ve ilmi çalışmalar yapılmalı, Evrim Teorisi ile hayatın kör tesadüfler sonucunda oluşmadığını tam tersi bir düzen,üstün bir akıl ve üstün bir tasarımla Allah tarafından yoktan yaratıldığını, Allah'ın yüce varlığını hem bilimsel, hemde dini olarak anlatılmasından geçmektedir.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık